به گزارش افکارنیوز، سردار رادان در حاشیه اولین نشست فصلی سال ۹۳ رؤسا و مدیران راهور ناجا در جمع خبرنگاران با اشاره به خط قرمزهای پلیس در طرح انتقال زائرین حرم امام(ره) و طرح تابستانه اظهار داشت: با گذر از فروردین و اردیبهشت به دو طرح نزدیک می‌شویم که یکی از ‌آنها مراسم سالگرد حضرت امام(ره) است.

وی ادامه داد: زائران از سراسر کشور به تهران می‌آیند و امروز در جمع دوستان ابلاغ کردیم که از تردد خودروهای عمومی غیراستاندارد برای جابجایی زائرین ممانعت کنند. این موضوع را سال گذشته پیگیری کرده‌ایم و سال جاری نیز ادامه می‌دهیم.

وی افزود: در طرح تابستانه هم چیزی که مردم از ما خواسته‌اند این است که با متخلفین برخورد شود بالغ بر ۹۴ درصد دوستان ما قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند و برای حفظ جان آنها و آن ۹۴ درصد بایستی امر نظارتی، کنترلی و اعمالی را بالا ببریم، دست نیاز و همکاری به سمت مردم عزیز دراز می‌کنم.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: یکی از اتفاقات خوبی که در امر کاهش تلفات افتاد پاسخگویی مسئولان بود یعنی خودروسازی باید پاسخگوی کالاهای خود باشد قرار نیست به قیمت مسئول کردن کسی چند صد نفر به سمت گورستان راهی شوند. توصیه‌ام به خودروسازان این است که برای جان مردم ارزش بیشتری قائل شوند تا روز به روز به استاندارد واقعی‌تر برای خودرو برسیم. خوشبختانه سیستم قضایی هم قاطعانه وارد شد و این نشان می‌دهد که خودورسازان باید نسبت به محصولات خود پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: خودروهایی که زمانی گواهی استاندارد دارند اگر موضوع بیمه و معاینه فنی را در موقع خودش انجام ندهند به خودروهای ناایمن تبدیل می‌شوند.

سردار رادان در پاسخ به سؤالی مبنی بر شماره‌گذاری اسکانیا گفت: اسکانیا نیز زمانی که استاندارد را رعایت کند شماره‌گذاری می‌شود.

وی خواستار ورود نمایندگان مجلس در بحثمعاینه فنی شد.

سردار رادان با اشاره به مسئله امنیت اخلاقی در جامعه خاطرنشان کرد: امنیت اخلاقی را ادامه میدهیم و تحت هیچ شرایطی کوتاه نمیآییم برخی فکر کردهاند خبرهایی است و در سایتهای خود نیز آن را منعکس کردهاند آنها خواهند دید که مردم ما معتقد به قانون، دین و اسلام هستند و پلیس هم پای ارزشهای مردم ایستاده است. در زمانی که طرح مبارزه با بدحجابی اجرا میشود باید رو به جلو حرکت کنیم اما ممکن است در برخی رفتارها توقف یا عقبنشینی وجود داشته باشد که برای رسیدن به حد مطلوب دوباره باید تشدید شود.