فرارو نوشت:
ساعت ۱۴.۳۰ بعد از ظهر روز ۱۵ خرداد چند دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد در حوالی دانشکده علوم متوجه دختر دانشجویی شدند که بیهوش و عریان بر روی زمین رها شده بود، با اطلاع رسانی این دانشجویان، بلافاصله دختر مصدوم به بیمارستان امدادی شهید کامیاب منتقل شده و تا روز گذشته، ۱۶ خرداد، هنوز در حالت اغما به سر می برده است.

طی دو شب اخیر نیز تجمعات گسترده دانشجویی در مقابل خوابگاههای دانشگاه فردوسی در اعتراض به این اقدام و قصور مسئولان حراست دانشگاه صورت گرفته که، تاکنون به نتیجه خاصی منجر نشده است.

طبق اخبار رسیده ملاقات با دانشجوی قربانی، که ورودی ۱۳۸۶ دانشگاه فردوسی می باشد ممنوع بوده و تلاش دانشجویان برای ملاقات با وی تا کنون بی نتیجه مانده است.

علیرغم تلاش برخی مسئولین برای عادی جلوه دادن حادثه، اظهارات شاهدان عینی که بدن نیمه جان این دانشجو را یافته اند و همچنین اظهارات هم اتاقی وی؛ حاکی از ضرب و شتم شدید و تجاوز به وی دارد.

دانشجویان ساکن خوابگاههای داخل دانشگاه فردوسی حدس می زنند که عاملان این حادثه باید کارگرانی باشند که روز حادثه در حال ساخت و ساز بناهای داخل دانشگاه بوده و سپس متواری شده اند. اعتراضات دانشجویی تا اواخر شب گذشته نیز ادامه داشته است.


اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد

بسمه تعالی

پیرو برخی اخبار و شایعات مندرجه و منتشره در برخی سایتها و رسانه ها درخصوص مشکل پیش آمده برای یکی از دانشجویان دختر
دانشگاه فردوسی مشهد و به منظور اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی دراینباره به استحضار دانشجویان ودانشگاهیان می رساند
یکی از خانم های دانشجو روزیکشنبه ۱۵ خرداد ۹۰ در حدود ساعت۱۳.۳۰ در حوالی میدان علوم پردیس دانشگاه مضروب گشته و چند دقیقه پس از آن، به محض اطلاع یافتن دانشجویان و مسئوولین دانشگاه، وی به همراه یکی از دوستانش به خوابگاه و سپس برای اطمینان ازسلامتی، به بیمارستان اعزام می شود.

خوشبختانه اقدامات به موقع و پی گیری های مستمر مسئوولین دانشگاه باعثگردید تا حال دانشجوی مضروب به سرعت روبه بهبودی بگذارد و بنابراین غیر از مفقود شدن برخی لوازم همراه، هیچ گونه مشکل قابل ذکری برای نامبرده پیش نیامد ه است.

ضمن تشکر و تقدیر از احساسات پاک وبی شائبه کلیه دانشجویان متعهد و با اخلاق، به اطلاع می رساند مطالب مندرج در برخی رسانه ها دراین باره، عموما برپایه حدسیات ومتاسفانه متاسی از شایعات بی اساس است.

روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد

دانشگاه پایتخت معنوي ایران