به گزارش افکارنیوز، سردار سرتیپ پاسدار احمدرضا رادان در اولین نشست فصلی سال ۹۳ رؤسا و مدیران پلیس راهور ناجا گفت: امروز کاهش تصادفات از افتخارات نیروی انتظامی است.

وی خطاب به مومنی گفت: با وجود مشکلاتی که شما با آن دست و پنجه نرم کردید همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد سال ۹۲ را به خوبی پشت سر گذاشتیم. حدود ۳ سال پیش بود که بنده اعترافی کردم و امروز نیز می‌خواهم اعتراف کنم که دلیل اصلی اینکه کسی را جای شما در راهنمایی و رانندگی نمی‌گذاریم این است که از شما بهتر نداریم.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به همکاری نیروی انتظامی با پلیس راهنمایی و رانندگی در طرح نوروزی افزود: به ازای عددی که در اختیار راهنمایی و رانندگی می‌گذاریم حداقل ۲ عدد بازخورد و جواب دارد. دیروز در همایش قرارگاه مبارزه با سرقت بودم که برای کاهش سرقت و کشیدن ترمز دستی سرقت راه انداخته‌ایم.

وی ادامه داد: آنجا مثال راهنمایی و رانندگی را زدم و عرض کردم که زمانی می‌خواستیم موضوع تلفات ناشی از راهنمایی و رانندگی را داشته باشیم دلایل زیادی هم وجود داشت که بگوییم نمی‌شود زیرا به تعداد اتومبیل‌ها و رانندگان اضافه می‌شد و درصدی افزایش از تصادفات منطقی به نظر می‌رسید. آن روز به اعتبار شما گفتیم می‌شود پس به اعتبار کار شما می‌توانیم بگوییم در سرقت نیز با کاهش روبرو خواهیم شد.

سردار رادان ادامه داد: سال ۹۲ بایستی می‌آمدیم جلوی رسانه‌ها و اعلام می‌کردیم که بالای ۶۰ هزار کشته داشته‌ایم اما نه تنها این محقق نشد بلکه کاهش تلفات از ۲۸ هزار به ۱۸ هزار نفر رسید. اگر ۱۰ هزار نفر را ضرب در ۵ نفر کنیم نشان می‌دهد که این تعداد خانواده درگیر ماتم نشدند.

وی گفت: امروز مردم نیروی انتظامی را که می‌بینند یکی از شاخصه‌هایش راهنمایی و رانندگی است. از امروز چند چیز برای شما ممنوع است اول نمی‌گوییم عقب‌نشینی بلکه توقف هم ممنوع است. سال ۹۳ نباید آمار ۱۸ هزار کشته را اعلام کنیم بلکه باید به همان ۱۰ درصد کاهش برسیم. امروز خودروسازی مجبور است در برابر مردم پاسخگو باشد و از کالای خود دفاع کند وگرنه نمره نمی‌گیرد که این در پرتو تلاش رسانه صورت گرفت. این جمع نمایندگان جمع بزرگی از پلیس و رسانه است که مجاهدین فی سبیل‌الله هستند در مسیر این نهضت بزرگ.

سردار سرتیپ پاسدار احمدرضا رادان اظهار داشت: وقتی چشم‌های قرمز شما را در جاده‌ها می‌بینم احساس خجالت می‌کنم. موضوع دوم پیشروی به سمت جلو است همان‌طور که گفته شد در سال ۹۳ هم باید کاهش تلفات داشته باشیم.

وی افزود: در استانداردسازی رفتار دو موضوع در کنار هم قرار گرفته‌اند اول اقتدار پلیس و دوم ادب پلیس. اقتدار و ادب کنار هم معرف پلیس هوشمند است. چانه‌زنی بیخود شأن پلیس را پایین می‌آورد و رفتار مقتدرانه غیر مودبانه نیز شأن او را پایین می‌آورد. در سال۹۳ باید آهنگ نظارت تندتر باشد. همچنین آهنگ برخورد با متخلفین که عدد کمی است اما لطمه به جامعه می‌زند نیز باید کاهش یابد اما در کنار آن باید رفتار محبت‌آمیز روانشناسانه محترمانه ما فرد را تسخیر و تسلیم و بنده فرد کند.

وی ادامه داد: رفتار شما می‌تواند تعهد اخلاقی را در جامعه هدف شما محقق کند. در سال ۹۳ تعهد اخلاقی متخلفین را جز شاخصه‌های خود بیاورید یعنی چند متخلف به واسطه رفتار مؤدبانه ما تعهد داده‌اند که تخلف نکنند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی تصریح کرد: در نیروی انتظامی هر طرحی تمام می‌شود یک طرح دیگر شروع می‌شود. موتور حرکتی شما نسبت به سال گذشته در مورد طرح تابستانه باید بیشتر شود. آمار نشان می‌دهد در جایی که توسعه دوربین است درصد متخلفین نسبت به کسانی که قوانین را رعایت می‌کنند قابل قیاس نیست پس حق رعایت‌کنندگان این است که به آنها قول دهیم که با متخلفان برخورد محترمانه مقتدرانه مخلصانه داشته باشیم.

وی با اشاره به مراسم ارتحال حضرت امام (ره) خاطر نشان کرد: در سراسر کشور دوستان به سمت حرم میآیند که برای راهنمایی و رانندگی عملیات مقرراتی بزرگ است و آنها باید افراد را ملزم به استفاده از خودروهای استاندارد کنند. تحت هیچ شرایطی اجازه ندهید که از وسایل جمعی غیر استاندارد برای زائرین حضرت امام استفاده کنند. این عرض بنده را به عنوان ابلاغ و بخشنامه تلقی کنید چرا که شأن و جان زائرین برای ما ارزش والایی دارد.