به گزارش افکارنیوز، سردار " اسکندر مومنی "، رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه‌ نشست فصلی روئسا و مدیران پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در جمع خبرنگاران گفت: کاهش سوانح و حوادثطی سال‌های گذشته سیر نزولی داشته است اما همچنان این سوانح در کشور ما بالا است وباید در جهت کاهش آن تلاش کنیم و به طبق فرمایش مقام معظم رهبری تصادفات می‌بایست به حداقل برسد.

این مقام مسئول پلیس راهور در ادامه عنوان کرد: با طرحی که به دولت و مجلس ارائه شد که قابل تحقق هم است تا سه، چهار سال آینده سوانح و حوادثرانندگی ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

وی بیان کرد: در هفته‌های آتی با معاون اول رئیس جمهور جلسه‌ای تشکیل می‌دهیم که در این جلسه موضوع کاهش سوانح مورد بررسی قرار بگیرد.

سردار مومنی درخصوص طرح تابستانه اظهار داشت: درآخرین جلسه‌ای که با حضورمسئولان ارشد دستگاه‌های مختلف تشکیل شد مقدمات کار برای طرح ترافیک تابستانه فراهم شد و دور اول طرح تابستانه‌ای از ۲۱ خرداد آغازو تا ۹ تیرماه به سرانجام می‌رسد.

رئیس پلیس راهور ناجا در خاتمه افزود: با توجه به برگزاری مراسم ارتحال امام راحل و شرکت زائران در این مراسم وتجدید با میثاق آرمانهای امام راحل تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است و قرار شده است که کلیه زائران با وسایل حملونقل استاندارد جا به جا شوند.