مأموران کلانتري ۱۵۳ شهرک وليعصر در ظهر هشتم خردادماه، از طريق اعلام مرکز فوريتهاي پليسي ۱۱۰ در جريان خبر دستگيري سارقي در يک مغازهفروش لوازمخانگي قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، با حضور مأموران در آدرس اعلامی و انجام تحقیقات مقدماتی مشخص شد که صاحب مغازه با کمک تعدادی از کسبه و اهالی محل، فرد میانسالی به نام «صادق» را در حالی که کفن بر تن داشت و قصد سرقت تعدادی از لوازم داخل مغازه را داشت، دستگیر کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

صاحب مغازه‌فروش لوازم خانگی به کارآگاهان گفت که در هنگام ظهر در مفازه نشسته بودم که متوجه شدم فردی کفن‌پوش(متهم) وارد مغازه شده و به سمت ویترین مغازه رفته و در حالی که قصد سرقت چند دستگاه از لوازم برقی را داشت از مغازه خارج شد که مانع این کار وی شدم که صادق یک قبضه چاقو از زیر کفن بیرون آورد و به سمت من حمله کرد و مرا از ناحیه شکم مورد اصابت چاقو قرار داد و سرانجام توسط اهالی محل دستگیر شد.

در شرایطی که تحقیقات از متهم پرونده در مراحل ابتدایی قرار داشت تعدادی دیگر از شهروندان نیز با حضور در پلیس آگاهی اظهار داشتند که توسط متهم مورد زورگیری و اسیدپاشی قرار گرفتند.

در تحقیقات انجام شده از این افراد مشخص شد که صادق یکی از افراد سابقه‌دار شناخته شده در منطقه شهرک ولی‌عصر است که از چندی پیش با تهدید سلاح سرد و اسید اقدام به زورگیری از اهالی محل کرده بود.

با توجه به اظهارات شکات پرونده، کارآگاهان با مراجعه به شهرک ولی‌عصر و محل‌های تردد متهم دریافتند صادق علاوه براعتیاد شدید به ماده مخدر شیشه، دارای چندین سابقه دستگیری است.

در ادامه بررسی‌ها، کارآگاهان با شناسایی تعدادی دیگر از افراد اطلاع پیدا کردند که صادق با تهدید اسید اقدام به زورگیری از آنها کرده و آن دسته از مالباختگانی را که قصد مقاومت در برابر او را داشتند، مورد اسیدپاشی قرار داده است.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه علی اکبر اسدی، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ، ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی تعدادی از مالباختگانی که مورد اسیدپاشی از سوی متهم قرار گرفته و همچنین اعتراف صریح متهم در مورد زورگیری و اسیدپاشی، در حال حاضر متهم برای رسیدگی تخصصی به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شده است.

وي از کليه مالباختگان و ديگر شکات احتمالي خواست تا براي طرح شکايت خود به اداره شانزدهم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند.