به گزارش افکارنیوز، ملک عبدالله، پروژه ۵ ساله برای توسعه و بالا بردن آموزش عمومی در این کشور، به ارزش ۲۱ میلیارد و ۳۳ میلیون دلار برابر با ۸۰ میلیارد ریال سعودی، امضاء کرد. مدت اجرای این طرح ۵ سال تعیین شده است.

العربیه نوشت، این برنامه به فرمان و با نظارت شخصی ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سعودی برای بالا بردن سطح آموزش عمومی این کشور تهیه و برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش این کشور سپرده شده است.

ارزش این پروژه ۸۰ میلیارد ریال سعودی، علاوه بر مخارج جاری سالیانه وزارت آموزش و پرورش است. ملک عبدالله تشکیل یک کمیته وزارتی برای نظارت بر اجرای این پروژه را نیز تصویب کرد.

سایت وزارت آموزش و پرورش سعودی، به نقل از شاهزاده خالد بن فیصل وزیر آموزش پرورش، نوشت: " براساس این طرح ۱۵۰۰ کودکستان در سراسر کشور ساخته خواهد شد، ۲۵۰۰۰ معلم تربیت می شوند، و علاوه بر اینها موسسات آموزشی زیادی ایجاد و مدارس به اینترنت پر سرعت مجهز خواهند شد ".

شاهزاده خالد از ملک عبدالله تشکر کرد و گفت : "این توجه و حمایت سخاوتمندانه پادشاه فرصتی تاریخی برای بخش آموزشی این کشور خواهد بود که نسل های آینده از نتایج آن بهره مند می شوند".