به گزارشافکارنیوز،سید علی رضوی با بیان این مطلب اظهار کرد: متاسفانه با وجود اینکه روز به روز بر تعداد موتورسیکلتها افزوده می شود و به دنبال آن معضلات پایتخت نیز گسترش می‌یابد اما این وسایل نقلیه همچنان لجام گسیخته در شهر تردد دارند و اکثر راکبان موتورسیکلت ها خود را ملزم به رعایت قوانین و مقررات نمی دانند.

وی ادامه داد: براساس قانون موتورسیکلتها نیز باید مانند سایر وسایل نقلیه معاینه فنی شوند اما میزان مراجعه آنان به مراکز معاینه فنی در حد صفر است.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران تصریح کرد: براساس آمار ۲۵ درصد آلودگی هوای تهران ناشی از تردد موتورسیکلتها در شهر است و همچنین این وسایل نقلیه سهم زیادی در آلودگی صوتی پایتخت دارند با این وجود دارندگان موتورسیکلت خود را ملزم به دریافت برگه معاینه فنی نمی دانند و تعداد بسیار کم مراجعات نیز مربوط به موتورسیکلتهای وابسته به شهرداری تهران و اکثرا پیک بادپا است.

وي در ادامه با بيان اينكه ميزان مراجعات خودروهاي دولتي به مراكز معاينه فني نيز بسيار كم و غير قابل قبول است گفت: روزانه تعداد زيادي از خودروهاي دولتي در سطح شهر تردد دارند كه اميدواريم با همكاري مسئولان و در راستاي حل معضل آلودگي هوا و صداي پايتخت مشكل عدم مارجعه اين خودروها به مراكز معاينه فني رفع شود.