به گزارشافکارنیوز،سرهنگ سید محسن عرفانی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت دختری دانشجو مبنی بر اینکه در یکی از شبکه های اجتماعی تحت موبایل پیامی تهدید آمیز دریافت کرده، با توجه به حساسیت موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: در این پیام تهدیدآمیز ذکرشده بود که در صورت عدم برآورده کردن خواسته فرد ارسال کننده پیام، تمام اطلاعات و عکس های خصوصی شاکی در فضای مجازی و شبکه های اینترنتی تحت موبایل، منتشر خواهد شد.

وی تصریح کرد: با پیگیری های فنی و پلیسی انجام شده دو پسر جوان که از همکلاسی های شاکی بودند در این زمینه شناسایی و با دستور قضایی دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی ادامه داد: متهمان در تحقیقات پلیسی و همچنین مواجهه با ادله فنی به جرم خود اعتراف کرده و اظهار داشتند که در فرصتی که شاکی در کلاس حضور نداشت از کیفش، مموری گوشی تلفن همراه وی را از درون گوشی خارج و با سوء استفاده از تصاویر و فیلمهای موجود بر روی مموری، اقدام به تهدید شاکی و مجبور کردن وی به اعمال مورد خواسته شان کردند و برای ارعاب بیشتر دختر جوان بخشی از این تصاویر را روی شبکه اجتماعی که شاکی نیز عضو آن بوده، ارسال کرده اند.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان پس از بازجویی های تکمیلی به همراه پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ عرفانی به شهروندان توصیه کرد: برای پیشگیری از بروز این قبیل اتفاقات هرگز تصاویر و فیلمهای خصوصی خود را برروی گوشی تلفن همراه ذخیره نکنند تا فرصت سوءاستفاده برای دیگران فراهم نشود.