به گزارش افکارنیوز، نخستین نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سالجاری با حضور وزیر بهداشت، ‌ معاونان وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و اعضای هیات امنای این دانشگاه در تالار شهیدبهشتی برگزار شد.

حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نشست با اشاره به ظرفیتها و توانمندیهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تأکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی باید دانشگاههای معتبر جهان را مد نظر قرار داده و با آنها رقابت کند. در این صورت ماموریتهایی که برای خود تعریف خواهد کرد کاملاً متفاوت خواهد بود و به شکل دیگری باید سازماندهی شود و از اعضای هیات امنا می‌خواهم به دانشگاه کمک کنند تا یک ماموریت جدید برای خود تعریف کند.

هاشمی پس از گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فعالیتهای صورت گرفته در راستای درآمدزایی و خودکفایی را شایسته تقدیر دانست و این گزارش را حاکی از آن دانست که این دانشگاه به فکر خلق ثروت، درآمدزایی و خودکفایی است و ضمن تقدیر از تلاشهای دکتر مخبر در راستای خودکفایی دانشگاههای پایتخت، خودکفایی و استقلال دانشگاهها را امری ضروری برشمرد.

هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد: این دانشگاه از اولین دانشگاههای کشور باشد که به معنای واقعی بدون اعتبارات دولت بتواند به صورت مستقل خود را اداره کند.

وی با بیان اینکه در گذشته نیز این دانشگاه در هیات امنایی کردن چند بیمارستان خود پیشگام بوده است اظهار امیدواری کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با ماموریتی که هیات امنا مشخص خواهد کرد بتواند در اداره مستقل مراکز بهداشتی و درمانی پیشقدم باشد.

تجمیع بیمارستانهای آموزشی باعثارتقای فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و درمانی می شود

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت تجمیع و ادغام بیمارستانهای آموزشی دانشگاه در قالب مگاهاسپیتال، تجمیع بیمارستانهای آموزشی را باعثکاهش هزینه های دانشگاه و همچنین ارتقای فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و درمانی برشمرد.

پذیرش دانشجویان بین‌المللی زینت و افتخار دانشگاههای کشور است

وزیر بهداشت، پذیرش دانشجویان بین المللی را زینت و افتخار دانشگاههای کشور برشمرد و خاطرنشان کرد این اقدام اصلاً هزینه محسوب نمی شود بلکه سرمایه گذاری برای کشور، منطقه و جهان اسلام محسوب می شود و اظهار امیدواری کرد: دانشگاههای بزرگ کشور نظیر شهیدبهشتی، تهران و شیراز بتوانند به صورت دانشگاههای معتبر بین المللی فعالیت کنند.

هاشمی پذیرش دانشجو از کشورهای اطراف را برای حفظ امنیت ملی بسیار موثر برشمرد و اعلام کرد که واحدهای بین الملل دانشگاهها تغییر خواهند یافت و به دانشگاههای بین‌الملل واقعی که دانشجوی خارجی جذب می کنند مبدل خواهند شد.

بر پایه این گزارش علی اصغر پیوندی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به ارائه گزارشی اجمالی در خصوص وضعیت، عملکرد، دستاوردها، ایده ها و شاخصهای دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حوزه های آموزشی، بهداشتی، درمانی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی، توسعه مدیریت و منابع و غذا و دارو در سال ۹۲ پرداخت.

وی با اشاره به مصوبه جلسه قبلی هیأت امنا مبنی بر تشکیل کمیته ای با نظارت دکتر مخبر به منظور ارزیابی پروژه هاو طرحهای اقتصادی پیشنهادی دانشگاه برای خلق منابع جدید و ماندگار به ارائه گزارشی اجمالی از اقدامات و تعاملات صورت گرفته با سایر سازمانها در این خصوص پرداخت و ضمن تقدیر از تلاشهای دکتر مخبر(دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی) در خصوص استفاده بهینه از املاک و مستقلات دانشگاه اظهار امیدواری کرد دانشگاه بتواند با استفاده از این سرمایه ها، گامهای بلندی در راستای خودکفایی و استقلال و درآمدزایی بردارد.

در این نشست مهندس هاشمی استاندار تهران، دکتر مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، حسن امین لو مشاور وزیر بهداشت در امر برنامه و بودجه و دبیر مجامع، شوراها و هیات های امنا، ضیائی معاون آموزشی، آقاجانی معاون درمان، سیاری معاون بهداشت، خدادوست معاون طب سنتی، موهبتی معاون امور مجلس، داوودی فراهانی معاون دانشجویی و فرهنگی، میرزابیگی معاون پرستاری وزارت بهداشت،امیدوار رضایی، محمد کریم شهرزاد، معاونان دانشگاه و نمایندگان معاونتهای ستادی وزارت بهداشت نیز حضور داشتند.