به گزارش افکارنیوز، ناصر عتباتی پیش از ظهر امروز در حاشیه مراسم گرامیداشت هفته بهزیستی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: با پایان تحقیقات و بررسی‌های انجام شده و صدور کیفر خواست محاکمه عاملان این حادثه هولناک هفته آینده در اردبیل انجام می‌شود تا مقصران حادثه به سزای عمل خود برسند.

وی با بیان اینکه دادستانی با عنوان مدعی‌العموم از همان روزهای نخست پیگیر پرونده بوده و در شناسایی و دستگیری عوامل همکاری جدی را با سایر دستگاه‌ها داشته است، افزود: مسئولان بهزیستی استان اردبیل نیز در این ارتباط نهایت همکاری را داشتند تا به سرعت عوامل این حادثه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شوند.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل، اهمیت موضوع را در سرعت رسیدگی به پرونده یادآور شد و اذعان کرد: با توجه به اینکه این حادثه جو ناامنی روانی را در جامعه دامن زده بود و برخی رسانه‌های معاند نظام نیز قصد سوء استفاده از این جریان را داشتند دادگستری استان اردبیل با سرعت تحقیقات و بررسی‌های خود را انجام داده و در هفته آینده نیز با انجام محاکمه مجرمان به سزای اعمالشان می‌رسند.

عتباتی با رد شایعه توطئه بودن این ماجرا و مشکوک بودن آن، گفت: تحقیقات قضایی ما نشان می‌دهد در این حرکت توطئه‌ای نبوده بلکه مربی خاطی به شکل غیر‌انسانی کودکان را تحت فشار روحی و روانی قرار داده و به برخی حقایق نیز معترف بوده که نشان می‌دهد همه آنها حقیقت داشته است.

این مسئول در مورد دستگیری عامل فیلمبردار این صحنه نیز افزود: هنوز فرد مورد نظر بازداشت نشده اما تحقیقات در این زمینه ادامه دارد تا علت پخش شدن فیلم را از طریق شبکه‌های مجازی بفهمیم و دلیل آن را برای مردم بازگو کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل بر اصل نظارت و تقویت بازرسی‌ها برای به حداقل رساندن چنین آسیب‌ها و دغدغه‌های نگران‌کننده تأکید کرد و عنوان داشت: همه دستگاه‌های متولی باید تلاش کنند تا با آموزش مربیان کارهای زیر‌بنایی و نظارت و بازرسی مستمر از وقوع این حوادثجلوگیری کنند تا از این پس شاهد رخ دادن چنین حوادثناگوار در بین خانواده‌ها نباشیم.

عتباتی در پایان از برخورد قاطع مراجع قضایی با چنین پدیدههایی خبر داد و تصریح کرد: چنین حوادثی نباید مردم و خانوادهها را نگران کند و یا آرامش روحی و روانی آنها را به هم بزند چرا که تا حد امکان دیگر اجازه نخواهیم داد چنین حوادثی تکرار شود و عدهای بخواهند از فضای ایجاد شده سوء استفاده کنند.