به گزارشافکارنیوز،سرهنگ خلیل هلالی در هجدهمین جلسه قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت که با حضور جانشین فرمانده ناجا برگزار شد، با اشاره به تشکیل کارگروه تشدید مبارزه با سرقت در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا، گفت: در سه ماهه اول امسال، ۳۹ نفر از اتباع افغانی که اقدام به سرقت می کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک این پلیس با پلیس آگاهی در راستای تبادل اطلاعات در خصوص سارقین، افزود: امکان دسترسی پلیس آگاهی ناجا به بانک های اطلاعاتی ما نظیر بانک اطلاعاتی گذرنامه، اماکن عمومی و مهاجرت فراهم شده است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی، در تشریح دیگر اقدامات در راستای پیشگیری از جرم سرقت، بیان داشت: ضوابط پیشگیرانه ای برای اماکن عمومی و اصناف در نظرگرفته شده که در دستور کار ادارات نظارت بر اماکن عمومی سراسر کشور قرار گرفته است از جمله اطمینان از نصب دوربین های مدار بسته که علاوه برایجاد بازدارندگی از جرم سرقت، سرنخ های زیادی در اختیار پلیس برای کشف قرار می دهند، از دیگر اقدامات ما در حوزه پیشگیری از سرقت، استفاده برخی از اصناف از شیشه های ضد گلوله است که به مرور اجرا خواهد شد.

وی از اجرای ۴ طرح مشترک با پلیس آگاهی در تهران طی سه ماهه اول سال برای شناسایی خریداران و فروشندگان اموال مسروقه خبر داد و افزود: مکاتباتی با اتاقهای اصناف شهرستان های کشور در راستای افزایش ایمنی انجام شده است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی، با اشاره به عملکرد رده های متناظر استانی، اظهار داشت: تا کنون ۴ قهوه خانه در تهران به صورت آزمایشی به دوربین مجهز شدند که امکان نظارت برخط براین صنوف را برای ماموران فرهم می کنند، چرا که این اماکن، محل تجمع مالخران و سارقان هستند.

هلالی، همچنین بازدید از اصناف مختلف از جمله بانک ها و طلافروشی ها در موضوع سرقت را یادآور شد و افزود: طی سه ماهه اول امسال تنها در تهران بزرگ ۳۷ بازدید انجام شده که به صدور۳ اخطاریه، ۶ مورد پلمپ و دستگیری ۷ نفر انجامیده است.

وي با اشاره به اجراي ۱۱ مورد طرح مشترک در غرب تهران و ۸ طرح در منطقه شرق استان تهران، تصريح کرد: در ستاد پليس اطلاعات و امنيت عمومي ستادي تشکيل شده که روزانه به رصد اجراي ۵۰ وظيفه محوله به پليس اماکن استان ها مي پردازد.