به گزارشافکارنیوز،بهمن امیری‌مقدم اظهار کرد: ساعت ۱۸:۱۵ روز سیزدهم مرداد ماه جاری سه سارق نقابدار با یک دستگاه خودروی پژو مقابل یک طلافروشی در خیابان امام خمینی نیشابور متوقف و به این مغازه حمله‌ور شدند.

وی افزود: با گزارش موضوع به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گشت‌های یگان امداد انتظامی بلافاصله در محل حاضر و درگیری مسلحانه با عاملان سرقت به وجود آمد، اما ازدحام جمعیت در محل حساسیت عملیات را دوچندان کرد و سارقان که از به خطر افتادن جان شهروندان ابایی نداشتند و از سویی می‌خواستند با تهدید و ارعاب شهروندان راه فراری پیدا کنند به وسیله اسلحه ساچمه‌ای به سوی یک مامور انتظامی و هفت تن از شهروندان شلیک کرده و متواری شدند.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی عنوان کرد: این افراد به صورت سطحی جراحت دیده و حال عمومی آنها رضایت بخش است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده از طریق مرکز فرماندهی و کنترل پلیس طرح مهار اجرا و خودروی سارقان چند دقیقه بعد از سرقت در یکی از خیابان‌های فرعی شهر نیشابور کشف شد.

وی با اشاره به اینکه مدارک و سرنخ‌های مشخصی از این سرقت و ردزنی عاملان ارتکاب سرقت مسلحانه به دست آمده که می‌تواند کمک شایانی به کاراگاهان مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی در شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده داشته باشد، گفت: به‌زودی اخبار جدیدی در این رابطه به شهروندان عزیز اطلاع رسانی می‌کنیم.

امیری مقدم اظهار کرد: در آسیب‌شناسی این سرقت ازدحام جمعیت شهروندان هنگام وقوع جرم سبب کندی سرعت عمل پلیس شد چرا که ماموران انتظامی با مدیریت لحظه‌ای به این موضوع توجه داشتند که آسیبی به شهروندان وارد نشود و حفظ جان مردم در این گونه مواقع از دغدغه‌های اصلی و مهم پلیس است.

وی از شهروندان خواست در صورت مواجهه با چنین وقایعی با توجه به اینکه عاملان ارتکاب جرائم برای فرار از صحنه ممکن است دست به هر اقدامی بزنند برای حفظ جان و سلامتی و امنیت خود با پلیس همکاری کرده و از تجمع در اطراف صحنه جرم جدا خودداری کنند.