به گزارشافکارنیوز،خبرگزاری رویترز اظهار کرد: حماس گزارش ها را درباره شلیک دو راکت از غزه پیش از سپیده دم امروز(جمعه)، یعنی چند ساعت پیش از پایان آتش بس موقت با رژیم صهیونیستی رد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی حدود ساعت یک و ۳۰ دقیقه بامداد به وقت گرینویچ در پیامی مکتوب به خبرنگاران ادعا کرد: هم اکنون دو راکت که از غزه شلیک شده بود به جنوب فلسطین اشغالی اصبات کرد.

ارتش اسرائیل افزود: تروریست ها آتش بس را نقض کردند.» سخنگوی ارتش اسرائیل در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد ارتش رژیم صهیونیستی به این حمله واکنشی نشان نداده است.

این در حالی است که یک مقام بلندپایه جنبش اسلامی فلسطین - حماس - اسرائیل را به رد درخواست فلسطینیان برای آتش بس متهم کرد. سخنگوی گردان عزالدین قسام - شاخه نظامی حماس - عصر روز پنجشنبه هشدار داد اگر به درخواست های آنان - پایان محاصره غزه - توجه نشود، مبارزان حماس حملات خود را از سر خواهند گرفت.

این سخنگوی به نام ابو عبید در نطقی تلویزیونی اعلام کرد: اگر توافقی صورت گیرد این احتمال وجود دارد که بتوان آتش بس را تمدید کرد اما اگر توافقی صورت نگیرد ما از هیئت خود در قاهره می خواهیم از مذاکرات کنار بکشد.