به گزارشافکارنیوز،سردار عبدالرضا آقاخانی در اینباره گفت: ماموران پلیس استان در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت غیر قانونی اعضاء یک باند خریداران خودروهای گران قیمت قاچاق، موضوع را تحت پیگرد و بررسی قرار دادند. فعالیت اعضاء این باند به گونه ای بود که این افراد خودروها را بصورت غیر قانونی و قاچاق از مناطق و کشورهای حوزه خلیج فارس خریداری و به بهانه عبور ازداخل کشور و انتقال به کشورهای مقصد، آنها را با پوشش اسناد و مدارک جعلی در داخل کشور دپو می کردند.

رئیس پلیس استان اصفهان با اشاره به اجرای عملیات ویژه برای شناسایی این باند عنوان داشت: نهایتا با پیگیری و تلاش ماموران انتظامی اعضاء پنج نفره این باند شناسایی و دستگیر شدند که از این افراد تعداد ۲۴ دستگاه خودروهای خارجی گران قیمت قاچاق که هر کدام بین یک میلیارد تا یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان ارزش داشت، کشف و توقیف شد.

آقاخانی با بیان اینکه مقصد این خودروها در خارج از کشور آسیا میانه بوده، افزود: این افراد بصورت ماهرانه و با مدارک جعلی و متقلبانه قصد داشتند با انتقال خودروها به داخل کشور آنها را شماره گذاری و به قیمت های کلان به فروش برسانند که با تلاش و هوشمندی بموقع ماموران پلیس قبل ازعملی کردن این کار شناسایی و در چند استان کشور از جمله اصفهان دستگیر شدند.

فرمانده انتظامي استان اصفهان با توصيه به هموطنان در خصوص معامله و خريد و فروش اين گونه خودروها ، خاطر نشان كرد: قبل از هر گونه معامله از واقعي بودن اصالت اسناد مربوطه از مراجع ذي صلاح از جمله پليس اطمينان و سپس نسبت به خريد خودرو اقدام کنند.