به گزارشافکارنیوز،احمد حکیمی‌پور با تأکید بر اینکه در سال‌های گذشته نیز موضوع انتقال فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام مطرح شده بود، اظهارداشت: متأسفانه هیچگاه عزم جدی برای عملیاتی شدن این طرح صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: زمانی که فرودگاه مهرآباد را ساختند، این فرودگاه در خارج از شهر قرار داشت اما با توسعه جمعیت و همچنین ساخت و ساز، در نهایت فرودگاه اشاره شده در شهر قرار گرفت و در ادامه مشکلاتی را برای شهروندان و ساکنان منطقه ایجاد کرد.

حکیمی‌پور خاطرنشان کرد: زمان آن رسیده است که به طور جدی در خصوص انتقال فرودگاه مهرآباد تصمیم‌گیری شود و مشکلات ساکنان منطقه برطرف شود.

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه انتقال فرودگاه مهرآباد تنها از عهده شهرداری و شورا بر نخواهد آمد، گفت: در این زمینه باید سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی همکاری داشته باشند.

وی از آمادگی شهرداری تهران و شورای شهر برای انتقال از فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام خمینی (ره) خبرداد و گفت: این موضوع در حال حاضر در دستور کار شورا قرار گرفته است و امیدواریم در صورت فراهم شدن شرایط هرچه زودتر فرودگاه مهرآباد به فرودگاه امام منتقل شود.