به گزارشافکارنیوز،رئیس پلیس آگاهی این استان با اعلام این خبر گفت: در پی دستگیری یک متهم و کشف مقداری آلات و ادوات سرقت از درون خودرو وی توسط مأموران کلانتری بهارستان شیراز، متهم به همراه پرونده به پلیس آگاهی انتقال داده شد.

سیروس حیدری ادامه داد: متهم در تحقیقات اقرار کرد با همدستی سه نفر از دوستانش اقدام به سرقت سیم برق از سطح شهرستان شیراز کرده است.

وی افزود: با توجه به اقرار متهم در مورد سیم برق، نماینده حقوقی اداره برق به اداره آگاهی دعوت و با حضور وی و راهنمایی متهم محل‌های سرقت شناسایی و نحوه سرقت بازسازی شد.

رئیس پلیس آگاهی استان فارس اضافه کرد: متهم در مجموع به ۷۰ فقره سرقت سیم برق اقرار کرد که پس از بازسازی صحنه سرقت، تاکنون ۵۵ مورد از سرقت‌ها توسط نماینده اداره برق تأیید شده است.

حیدری با بیان اینکه یک خریدار اموال مسروقه نیز در این مورد دستگیر شده است، افزود: تحقیقات پلیس برای شناسایی و دستگیری سه همدست سارق همچنان ادامه دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه پرونده در این زمینه تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است، به شهروندان توصیه کرد: در صورت مشاهده افراد مشکوک که قصد بریدن سیمهای برق در معابر شهر را دارند، بلافاصله مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.