به گزارش فارس، ابوالحسن فقيه در ديدار با رئيس جمعيت هلال احمر عراق با تاكيد بر تمركز براي عمليات اجرايي ساخت دو بيمارستان جمعيت هلالاحمر ايران در كربلاي معلي و نجف اشرف، گفت: زمين اين ۲ بيمارستان از جانب جمعيت هلالاحمر عراق تامين شده است و هلالاحمر ايران براي ساخت، تجهيز امكانات و اعزام نيروهاي متخصص همكاريهاي لازم را انجام خواهد داد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران همچنین از اهدای ۴ دستگاه آمبولانس به هلال‌احمر عراق خبر داد که فردا از طریق مرز وارد این کشور می‌شوند.

احمد یاسین عباس، رئیس جمعیت هلال احمر عراق نیز با اشاره به زوار میلیونی در این کشور خواستار حمایت‌های هلال‌احمر ایران در این زمینه شد که بر اساس توافق رؤسای هلال‌احمر ایران و عراق مقرر شد جمعیت هلال‌احمر عراق در جهت ارائه خدمات به زائران ماه شعبانیه در کربلای معلی، مقادیر زیادی چادر از هلال احمر ایران خریداری و با نصب دستگاههای خنک کننده در آنها، بین مسیرهای زائران پیاده از بصره تا کربلا و بغداد تا کربلا از این چادرها استفاده شود.

همچنین در ادامه مذاکرات دوطرف با اعزام نیروهای درمانی و پزشکی به عراق در ایام زیارت شعبانیه موافقت شد.

مساعدت برای اسکان بیماران عراقی در کشورمان، ایجاد تسهیلات لازم برای زائران عراقی در شهرهای مشهد مقدس و قم، آمادگی هلال احمر عراق برای خدمات‌رسانی به زائران ایرانی در شهر کاظمین در ایام شهادت امام موسی کاظم(ع) از دیگر توافقات رؤسای جمعیت‌های هلال احمر ایران و عراق بود.