به گزارش افکارنیوز، براساس اطلاعات دریافتی از دوربین‌های نظارتی‌، سامانه‌های هوشمند تردد شمار بر خط‌ و تصاویر دریافتی از گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذکر شده در پایین، بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

در ۲۴ ساعت گذشته براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۹۹۲ ‌ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۱۰.۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد‌.

در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها ۱۸ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح صورت پذیرفته که هموطنان‌ با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

* پرترددترین محور‌های مواصلاتی در ۲۴ ساعت گذشته

آزادراه کرج - تهران، آزادراه تهران - کرج، ‌ ‌آزادراه ‌قزوین - کرج، آزادراه کرج - ‌قزوین، مسیر تبریز - ایلخچی و ایلحچی - تبریز، محور تهران - کرج و مسیر ساری قائم‌شهر‌ در ۲۴ ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

* محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های منتهی به شمال کشور تا پایان هفته

تردد همه موتورسیکلت‌ها از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۵ شهریور لغایت ساعت ۲۴ جمعه ۷ شهریورماه ۹۳ از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و تهران _ سمنان _ مشهد و بالعکس ممنوع است.

‌تردد همه خودروها از ساعت ۱۴ روز جمعه ۷ شهریور تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۸ شهریور، از کرج به مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ روز جمعه‌ ۷ شهریور الی ساعت ۲ بامداد روز شنبه ۸ شهریور‌ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن‌آباد(دزدبن) به کرج، یک‌طرفه است.

در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر، کامیون، کامیونت‌ همچنان ممنوع است.

در محور هراز‌ تردد همه تریلرها از محور هراز کماکان ممنوع بوده و تردد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه‌ از محور هراز ممنوع می باشد.

‌تردد همه تریلرها از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه ۷ شهریور از تهران به قائمشهر و بالعکس، ممنوع است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای‌‌

آزادراه تهران کرج‌ مقطع واقع در استان تهران از مورخ ۴ شهریور لغایت ۱۰ شهریور‌ از ساعت ۲۳ تا ۵ بامداد به دلیل اجرای عملیات خط کشی باند شمالی ‌حدفاصل پل آزادگان تا خروجی ورد آورد مسدود‌ و تردد در زمان انسداد از آزادراه جدید الاحداثتهران - همت و محورهای قدیم و مخصوص تهران - کرج انجام می‌شود.

‌محور ایلام صالح آباد، واقع در استان ایلام‌ در روزهای ‌۵ شهریور، ۹ شهریور، ۱۲ شهریور، ۱۶ شهریور و ۱۹ شهریور ‌از ساعت ۱۲ الی ۱۵ ‌به دلیل اجرای عملیات انفجار و تخلیه مصالح حاصل از انفجار در حدفاصل کیلومتر ۱ تا ۲ مسدود و جاده قدیم ایلام – صالح آباد به عنوان مسیر جایگزین معرفی می‌شود.

کمربندی شهرستان تربت حیدریه‌ واقع در استان خراسان رضوی‌ در تاریخ ۶ شهریورماه، از ساعت ۱۵ الی ۱۹ به دلیل برگزاری مسابقات دوچرخه سواری جاده‌ای‌ مسدود و تردد از داخل شهرستان تربت حیدریه انجام می‌شود.

‌محور خرم‌آباد بیرانشهر واقع در استان لرستان، مورخ ۱۰ شهریور‌ از ساعت ۹ تا ۱۳ به دلیل اجرای عملیات راهسازی و ریزش برداری ‌حدفاصل کیلومتر ۴۰۰ + ۲۵ تا ۵۵۰ + ۲۵ محدوده روستای نمک، مسدود و تردد از جاده خرم آباد – بروجرد - بیرانشهر انجام می‌شود.

* دیگر ممنوعیت‌ تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور تربت جام صالح آباد‌ واقع در استان خراسان رضوی‌ تا روز ۶ شهریور ‌از ساعت ۷ تا ۱۵ به دلیل اجرای عملیات ماسه آسفالت در کیلومتر‌های ۵۰۰ + ۲ و ۰۰۰ + ۵ و ۰۰۰ + ۱۳ و ۰۰۰ + ۲۶ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط از کنار گذر احداثی انجام می‌شود.

محور اردبیل سرچم‌ واقع در استان اردبیل‌ از مورخ ۳ شهریور لغایت ۲۵ شهریور، به دلیل اجرای عملیات احداثپل زیر گذر راه‌آهن در محدوده کیلومتر ۲ باند برگشت‌ باند برگشت مسدود و رفت و آمد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط به صورت دو طرفه از باند رفت انجام می‌شود.

محور گرمسار سمنان و بالعکس، واقع در استان سمنان، از مورخ ۲۸ مرداد تا ۱۵ شهریور، به‌طور ۲۴ ساعته‌، به دلیل ادامه تکمیل تقاطع غیر همسطح سرخه در ۲۲ کیلومتری ماقبل سمنان، تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر احداثی انجام می‌شود.

محور اردبیل رضی - گرمی‌ واقع در استان اردبیل‌ تا ۱۰ شهریور، به دلیل اجرای عملیات احداثپل حفاظتی روی لوله انتقال سوخت نیروگاه گازی در کیلومتر ۳ بعد از سه راهی صحرا به طرف رضی‌، باند رفت مسدود و رفت و آمد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط از باند برگشت به صورت دو طرفه انجام می‌شود.

محور رامشه ابرکوه، واقع در استان اصفهان، تا ۳۱ شهریور، از ساعت ۸ الی ۱۴ ‌به‌ دلیل اجرای عملیات شانه‌سازی و اصلاح شیب شیروانی حدفاصل کیلومتر ۱ تا‌ ۳۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور نیشابور مشهد(باند جنوبی) واقع در استان خراسان رضوی تا ۳۰ آبان، ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‏‌ لکه گیری و درزگیری ‌حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۷۶ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور تربت جام‌ باخزر‌ واقع در استان خراسان رضوی، تا ۱۵ شهریورماه‌ از ساعت ۷ ‌تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات ماسه آسفالت‌ حد فاصل کیلومتر ۱۶ تا ۲۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سبزوار نیشابور(‌باند جنوبی) ‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۲۹ مرداد لغایت ۳۰ آبان، از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌ لکه‌گیری و درزگیری ‌حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۳۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سبزوار نیشابور(‌باند شمالی) ‌واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۲۹ مرداد لغایت ۳۰ آبان، از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات آسفالت ‌لکه گیری و درزگیری‌ حدفاصل کیلومتر ۵ تا ۵۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سبزوار حکم آباد، واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۲۹ مرداد لغایت ۳۰ آبان، از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌ لکه گیری و درزگیری‌ حدفاصل کیلومتر ۱۰ تا ۵۵ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران قم(باند شرقی) ‌ مقطع واقع در استان تهران، از ۲۱ مرداد تا ۱۳ دی، روزهای هفته به ‌جز بعدازظهر سه شنبه‌، پنج شنبه و جمعه هر هفته‌، از ساعت ۷ الی ۱۷، به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل محدوده عوارضی تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راه و ترابری استان تهران‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راه انداده جاجرم واقع در استان خراسان رضوی، از ۲۲ مرداد تا ۱۵ شهریور ‌از ساعت ۷ الی ۱۸‌ به دلیل اجرای عملیات شانه‌سازی و تعریض قوس سامقان حدفاصل کیلومتر ۵۰۰ + ۱۱ الی ۱۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بن داران واقع در استان چهارمحال و بختیاری، تا تاریخ ۲۱ شهریور ماه از ساعت ۷ تا ۱۸‌ به دلیل اجرای عملیات رفع نقطه حادثه خیز‌ تردد همزمان با اجرای عملیات با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه کرج قزوین، مقطع واقع در استان البرز، ‌تا ۲۰ شهریور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت ۹ تا ۱۵ به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی ‌به دلیل اجرای عملیات راهسازی و روکش آسفالت ‌حدفاصل کیلومتر ۳۵ تا ۵۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه قم تهران و بالعکس، مقطع واقع در استان قم، ‌تا ۳۱ شهریور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته به‌ جز تعطیلات رسمی، از ساعت ۷ تا ۱۹، به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌تراشی و روکش آسفالت و بهسازی، حدفاصل کیلومتر ۱ تا ۶۸ قم تهران و کیلومتر ۶۷ تا ۱۳۵ تهران قم، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه کرج قزوین، مقطع واقع در استان البرز، از مورخ ۱۵ تیر لغایت ۲۰ شهریور، روز‌های شنبه تا چهارشنبه هر هفته، ساعت ۹ تا ۱۵ به غیر از روزهای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات راهسازی و روکش آسفالت باند شمالی حدفاصل کیلومتر ۳۵ الی ۵۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایواوغلی - جلفا - مرند واقع در استان آذربایجان غربی، از مورخ ۱۰ خرداد تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ ‌به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز‌ کیلومتر ۲۵ خوی‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه قم تهران و بالعکس، مقطع واقع در استان قم، تا روز ۳۱ شهریور، شنبه تا چهارشنبه هر هفته به‌ جز تعطیلات رسمی، از ساعت ۷ تا ۱۹ به دلیل اجرای عملیات آسفالت‌تراشی و روکش آسفالت و بهسازی، حدفاصل کیلومتر ۱ الی ۶۸ قم تهران و کیلومتر ۶۷ الی ۱۳۵ تهران قم، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور دامنه داران الیگودرز، واقع در استان اصفهان، تا ۱۵ آذر، از ساعت ۷ الی ۲۰ به‌ دلیل احداثباند دوم در حدفاصل کیلومتر ۷ تا ۱۵ و ۴۳ تا ۵۳ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سه راهی ایو اوغلی به جلفا مرند‌ واقع در استان آذربایجان غربی، ‌ تا ۱۰ دی‌ از ساعت ۷ الی ۱۹ به‌دلیل اجرای عملیات اصلاح نقاط حادثه خیز ‌کیلومتر ۲۵ خوی تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

در محور آزادشهر نوده خاندوز واقع در استان گلستان، تا مورخ ۱۵ مهر‌ از ساعت ۸ الی ۱۶ به دلیل احداثپل ازدارتپه در حدفاصل کیلومتر ۱ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور مهاباد میاندوآب‌ واقع در استان آذربایجان غربی‌ تا مورخ ۳۱ مرداد ۹۳ ‌از ساعت ۸ الی ۲۰ به‌ دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت(محدوده سه راهی ترشکان تا ابتدای سه راهی دارلک) ‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور سنقر بیستون واقع در استان کرمانشاه، ‌تا ۳۰ آبان ماه ‌از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۱۱ باند رفت ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور مه والات سه‌راهی شادمهر واقع در استان خراسان رضوی، تا ۳۰ مهرماه، از ساعت ۷ الی ۱۸ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۸ الی ۲۷ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور تایباد مشهد ریزه واقع در استان خراسان رضوی، تا ۲۲ شهریورماه‌ از ساعت ۷ الی ۱۸ به دلیل اجرای عملیات درزگیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۶ الی ۱۴ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

بزرگراه بجنورد اسفراین واقع در استان خراسان شمالی، تا ۱۵ آبان، ساعت ۸ الی ۱۷ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور یزد میبد‌ واقع در استان یزد، مورخ ۵ مرداد تا ۵ مهر‌ماه از ساعت ۰۷:۳۰ الی ۱۹ به دلیل اجرای عملیات احداثدور برگردان در محدوده تقاطع دوراهی طبس‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

کمربندی اسدآباد داشبلاغ واقع در استان همدان، از مورخ ۲۰ مرداد تا ۱۰ شهریور‌ از ساعت ۸ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۸ تا ۱۴ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور اردبیل سرچم، واقع در استان اردبیل ‌تا ۲۳ شهریور به دلیل اجرای عملیات احداثزیرگذر در محدوده کیلومتر ۷ ‌باند‌های موجود مسدود و رفت و آمد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط از باند‌های جدید الاحداثبزرگراه به صورت دوطرفه انجام می‌شود.

محور گرمسار سمنان و بالعکس، واقع در استان سمنان، از ‌۲۸ مرداد تا ۱۵ شهریور، به‌ طور ۲۴ ساعته‌، به دلیل ادامه تکمیل تقاطع غیر همسطح سرخه در ۲۲ کیلومتری ما قبل سمنان، تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر احداثی انجام می‌شود.

محور برد سکن سبزوار واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۱ شهریور لغایت ۳۱ مهر‌ از ساعت ۷ تا ۱۷ ‌به دلیل اجرای عملیات مرمت و روکش آسفالت جدید حدفاصل کیلومتر ۰ الی ۴۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات‌ با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور قوچان فاروج‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۶ شهریور لغایت ۶ آبا‌ن از ساعت ۷ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و درز گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل کیلومتر ۲۰۰ + ۱۰ الی ۲۰۰ + ۱۵، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور تربت جام صالح آباد‌ واقع در استان خراسان رضوی، تا ۶ شهریور ‌از ساعت ۷ تا ۱۵ به دلیل اجرای عملیات ماسه آسفالت‌ در کیلومترهای‌ ۵۰۰ + ۲ و ۰۰۰ + ۵ ‌۰۰۰ + ۱۳ و ۰۰۰ + ۲۶ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط از کنار گذر احداثی انجام می‌شود.

محور رشتخوار خواف واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۳۰ شهریور لغایت ۳۰ مهر، از ساعت ۷ تا ۱۳ به دلیل اجرای عملیات ترک‌گیری با قیر امولسیون در حدفاصل کیلومتر ۸۰۰ + ۹ ‌الی ۶۰۰ + ۱۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رشتخوار تربت حیدریه واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۱۰ شهریور لغایت ۳۰ شهریور‌ از ساعت ۷ تا ۱۳ به دلیل اجرای عملیات ترک گیری با قیر امولسیون در حدفاصل کیلومتر ۰ تا ۲۴ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بجستان گناباد واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ ‌شهریور لغایت ۳۰ مهر‌ از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات بهسازی و روکش آسفالت ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور بجستان فردوس واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ شهریور لغایت ۳۰ مهر ‌از ساعت ۷ تا ۱۷ به دلیل اجرای عملیات ماسه آسفالت‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور مشهد چناران واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۵ شهریور لغایت ۳۰ مهر‌ از ساعت ۸ تا ۱۸ به دلیل اجرای عملیات ترمیم و نصب سنسور جدید در کیلومتر ۱۵ مقابل راه و شهرسازی مشهد، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رباط سنگ کدکن‌ واقع در استان خراسان رضوی، مورخ ۸ شهریور لغایت ۲۹ آذر ‌از ساعت ۷ تا ۱۹ به دلیل اجرای عملیات راهسازی حدفاصل کیلومتر ۱۸ تا ۵۰۰ + ۱۸، تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.

محور رشتخوار خواف واقع در استان خراسان رضوی، تا ۳۰ مهر، از ساعت ۷ تا ۱۳ به دلیل اجرای عملیات ترک‌گیری با قیر امولسیون در حدفاصل کیلومتر ۸۰۰ + ۹ تا ۶۰۰ + ۱۸ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت احتیاط انجام می‌شود.