به گزارش افکارنیوز، سعید چلندری با اعلام این خبر اظهار داشت: با هماهنگی سازمان حج و زیارت مقرر شده است که مراسم خداحافظی با زائران در مساجد انجام و عملیات انتقال زائران به فرودگاه از طریق اتوبوس صورت گیرد.

چلندری اضافه کرد: بار زائران نیز ۲۴ ساعت پس از بازگشت ار طریق پست برای آنان ارسال می‌شود.

وی با اعلام آمادگی فرودگاه‌ امام‌خمینی(ره) در پذیرایی از زائران خانه خدا گفت: سالن حج این فرودگاه که مراحل پایانی آماده‌سازی را پشت سر می‌گذارد، در مساحتی به وسعت ۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع در سه طبقه آماده خدمت‌رسانی به زائران سرزمین الهی است.

وی اظهار داشت: طبقه زیرین این سالن در‌ مساحت ۸۰۰ مترمربع برای استراحت و نماز اختصاص داده شده و دو طبقه دیگر نیز شامل سالن انتظار، چک و بازرسی و توجیه زائران از سوی پلیس است.

به گفته چلندری بهره‌برداری از این سالن که روی بلوار فرودگاه و در ارتفاع هشت متری واقع شده، روز شنبه هشتم شهریور ماه با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت می‌گیرد.

وی گفت: ‌۴۶ چشمه بهداشتی در محوطه مستقبلین، ۲۴ چشمه بهداشتی در ورودی و خروجی سالن، نصب ۷۰ دستگاه نمایشگر، نصب ۱۰ گیت چک و بازرسی سپاه و پلیس، سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی از جمله امکاناتی است که در این سالن در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اظهار داشت: عملیات انتقال زائران حج تمتع با اعزام ۲۱ هزار زائر ۶ استان تهران، قم، لرستان، سمنان، البرز و قزوین صورت انجام می‌شود.

بنابراین گزارش عملیات انتقال زائران حج تمتع از ۱۴ شهریور ماه آغاز میشود.