به گزارش افکارنیوز، در گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی آمده است: کودکانی با سن پایین توسط مجرمان متعدد مورد تجاوز قرار گرفته، ‌ ربوده شده و به دیگر شهرهای انگلیس قاچاق شده و یا مورد ضرب و شتم قرار گرفته و تهدید شده‌اند.

به نوشته این گزارش، این رفتارها در سه مقطع زمانی مختلف به صورت گزارش‌هایی روشن و شفاف به اطلاع پلیس و مقام‌های محلی رسیده است. بلافاصله بعد از انتشار این گزارش «راجر استون»، رئیس شورای شهر روترهام از مقام خود کناره‌گیری کرد. در این گزارش قربانیان، آزاردهندگان خود را عمدتا آسیایی توصیف کرده‌اند.

پرفسور «الکسیس جی» که یکی از نویسندگان این گزارش بوده، گفت: هیچ کس آمار دقیق موارد سوء استفاده جنسی از کودکان در منطقه روتردام طی سال‌ها را نمی‌داند. برآوردها نشان می‌دهد تقریبا در فاصله سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۳ میلادی ۱۴۰۰ کودک مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

پرفسور جی در توضیح جزئیات این پرونده افزود: ‌ مشکل است ماهیت مخوف این تجاوزها را که قربانیان آن، کودکان بوده‌اند، توضیح داد.

این تیم تحقیقاتی به نمونه‌هایی از این اذیت و آزارها اشاره کردند که به طور مثال روی کودکان بنزین ریخته شده و سوزانده شدند یا با اسلحه تهدید شده‌اند. علاوه بر این با نشان دادن تصاویری از تجاوزهای خشن به این کودکان، آنها را تهدید می‌کردند که در صورت بازگو کردن آن به دیگران، خود قربانی بعدی خواهند بود.

در سال ۲۰۱۰ میلادی پنج مرد به اتهام تجاوز جنسی به دختران در یکی از مناطق شهری انگلیس زندانی شدند.