به گزارشافکارنیوز،سعید اوحدی با بیان این مطلب افزود: اعزام زائران به حج تمتع از فردا آغاز می شود و در موسم تمتع امسال ۶۴ هزار زائر ایرانی به سرزمین وحی اعزام می شوند.

وی از افزایش ظرفیت اعزام زائران طی دو سال آینده خبر داد و گفت: براساس مذاکرات انجام شده با مسئولان عربستان و با توجه به کاهش سهمیه حج کشورها که به دلیل طرح توسعه مسجد الحرام انجام شده، قرار است از دو سال دیگر سهمیه حج تمتع از افزایش چشم گیری برخوردار باشد.

رییس سازمان حج و زیارت در مورد کاهش طول سفر حج نیز تاکید کرد: براساس برنامه ریزهای انجام شده از سوی عربستان و اسکان زائران، طول مدت اقامت برخی از کاروانها در مدینه یک روز بیشتر شده است و به هیچ وجه احتمال کاهش سفر تمتع وجود ندارد.

وی گفت: با توجه به اینکه تعداد افراد پشت نوبت متقاضی اعزام به عمره و تمتع زیاد هستند بطوریکه در حال حاضر یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر پشت نوبت تمتع و ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر نیز در انتظار عمره به سر می برند به همین دلیل امکان ثبت نام مجدد از متقاضیان در سالهای نزدیک وجود ندارد.

اوحدی از تبدیل فیش حج به عمره خبر داد و افزود: بدلیل انتظار زائران و براساس مصوبه شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری امکان تبدیل فیشهای حج به ۳ فیش عمره وجود دارد و متقاضیان می توانند به ادارات سازمان حج در استانهای مختلف مراجعه کنند.

رييس سازمان حج و زيارت به بیماری ابولا اشاره کرد و گفت: هیچ نگراني در این خصوص وجود ندارد اما بازهم تمهيدات خوب پیشگیرانه از سوي وزارت بهداشت، هلال احمر و مركز پزشكي حج در مورد این بیماری انجام شده و بروشورهاي اطلاع رساني نیز میان کاروانها توزيع شده است.