به گزارش افکارنیوز، مهدی چمران عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورا اسلامی شهر تهران در خصوص اظهارات اخیر اصول گرایان و برخی از اعضای شورای شهر در خصوص این که رای ما از بین گزینه های خوب و خوب‌تر چمران است اظهار داشت: ‌ من خود را شایسته خوب‌ترین نمی‌دانم و این تنها لطف دوستان بوده است.

وی در ادامه با بیان این که از فضاسازی‌های مطبوعاتی روزهای اخیر و نیز برخی از تبلیغات و مصاحبه‌های مسئولین و اعضا در خصوص برگزاری انتخابات ریاست شورا راضی نبودم افزود: یکی از این مصاحبه‌ها به گونه‌ای بود که عنوان می کرد پنج نفر از اصولگرایان گفته‌اند که رای ما مسجد جامعی است اما به جهت ترس و فضای موجود در شورا مجبوریم به چمران رای دهیم.

چمران در ادامه تصریح کرد: اگر خدمت به شهر و جامعه هدف افراد باشد این قبیل اظهارات بی معنا است چرا که تبلیغ برای یک فرد با سرکوب نمودن افراد دیگر در فضای رسانه اقدام شایسته‌‌ای نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصرار اصلاح طلبان در روز گذشته جهت تعویق انتخابات به روز سه شنبه به این معنا بوده که آن‌ها در صدد هماهنگ نمودن آرا خود بوده‌اند اظهار داشت: من موافق بودم که این انتخابات دیروز انجام شود به جهت این که مادر ابوالفضل قناعتی به عنوان یکی از اعضا در وضعیت بدی بود و اصرار برخی از اعضا جهت برگزاری انتخابات در روز یک شنبه نیز صرفا به این دلیل بوده است.

وی در ادامه با بیان این که مادر ایشان مدتی است که در کما به سر می‌برند افزود: از روز جمعه وضعیت ایشان وخیم شد و در روز یک شنبه نیز در وضعیت بسیار نامناسبی قرار گرفتند.

چمران با اشاره به این که اصرار برخی از اعضا جهت تعویق انتخابات به روز سه شنبه علی رغم اظهارات پزشک ایشان بیانگر طی نمودن آخرین لحظات زندگی وی بوده است افزود: هرچند مرگ و حیات به دست خداست اما بهتر بود که این انتخابات دیروز اجرا می‌شد.

وی با تأکید بر این که برگزاری انتخابات هیئت رئیسه حتما باید با حضور تمامی اعضا باشد اظهار داشت: ‌ با توجه به این که مراسم خاکسپاری ایشان فردا برگزار می شود و عدم حضور قناعتی به معنای لغو انتخابات و برگزاری آن در روز دیگر است انتخابات ریاست شورا در هاله‌ای از ابهام است چرا که معلوم نیست چه اتفاقی پیش خواهد آمد.

چمران خاطرنشان کرد: این امکان نیز وجود دارد که ایشان قبل از مراسم خاکسپاری و در ساعات اولیه جهت ارائه رای خود در شورا حضور یابند.