به گزارشافکارنیوز،مهدی چمران رئیس شورای عالی استان ها در هفتمین اجلاس این شورا که صبح امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک پیروزی مردم غزه بر زالوصفتان صهیونیست گفت: امیدواریم روزی را شاهد باشیم که مسلمین و مبارزین در قدس شریف نماز جمعه‌ای را به امامت مقام معظم رهبری اقامه کنیم.

وی افزود: امیدواریم قدس از زیر سلطه ستمگران و اشغالگران صهیونستی که با زور تمام بر آنجا حاکم شدند، آزاد شود. پیروزی بزرگ مردم غزه را به همه مسلمین تبریک می‌گوئیم که افسانه شکست ناپذیری صهیونیست ها را در هم شکستند. امیدواریم با کمک همه مسلمانان قدس آزاد شود.

رئیس شورای عالی استانها با بیان اینکه برای مقام معظم رهبری آرزوی سلامتی و طول عمر داریم، تصریح کرد: دعا می‌کنیم هر چه زودتر ایشان سلامتی خود را به دست بیاورند. نه تنها در ایران اسلامی بلکه همه قلبها در ایران اسلامی به محبت ایشان می تپد. من شاهد بودم که از کشورهای دیگر با عشق و اشک برای سلامتی ایشان دعا می‌کردند.

چمران به سالروز قیام مردمی ۱۷ شهریور اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۷ شهریور ماه سالروز قیامی خونین در میدان شهدا و خیابان ۱۷ شهریور است. این روز واقعا جمعه‌ای فراموش ناشدنی با آن کشتار و حشیانه رژیم و شهادت طلبی مردم بود. ۱۷شهریور میخ نهایی را بر تابوت حکومت شاهنشاهی کوبید و بعد از آن بود که این حکومت رو به سقوط رفت.

رئیس شورای عالی استانها به سالگرد رحلت آیت الله طالقانی اشاره کرد و گفت: آیت الله طالقانی یکی از شخصیت های بزرگ و انقلابی کشور ما بود. ایشان اولین امام جمعه تهران و مردی بود که امام او را ابوذر زمان نامید. آیت الله طالقانی ۱۳ سال در زندان بود. آخرین زندانی که ایشان رفتند، در سی تیر ۱۳۳۹ بود و من نیز همراه او بودم.