به گزارشافکارنیوز،در جریان رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی در دادگاه انقلاب تهران، اظهارنظرهای وکلای مهدی هاشمی در مقاطعی با تناقض روبه‌رو شد که یکی از آنها درباره حضور متهمی غیر از مهدی هاشمی در این پرونده بود.

در این بخش، در حالی که سیدمحمود علیزاده طباطبایی مدعی شده بود مهدی هاشمی تنها متهم این پرونده است، اما سیدوحید ابوالمعالی در جمع خبرنگاران از حضور متهمی دیگر در این پرونده خبر داده بود.

همچنین با وجود اینکه مهدی هاشمی رفسنجانی در صفحه شخصی خود، از اطلاع‌رسانی فیس‌بوکی توسط وکلایش درباره پرونده قضایی خود خبر داده بود، اما بازهم این وکلا بودند که دچار تناقض‌گویی شدند. علیزاده طباطبایی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، هدف از راه‌اندازی این صفحه را پاسخگویی به انتقادات و اتهامات منتسب به مهدی هاشمی در فضای مجازی عنوان کرد و گفت: درباره مسائل دادگاه اطلاع‌رسانی صورت نمی‌گیرد.

اما در مقابل سیدوحید ابوالمعالی که تصویر اصلی صفحه وکلای مهدی هاشمی در فیس‌بوک مزین به تصویر او و علیزاده است درباره این صفحه گفت: هیچ یوزر و پسووردی از این صفحه در اختیار ندارد و اخبار آن را تأیید نمی‌کند.

این موارد مربوط به تناقض‌گویی وکلای مهدی هاشمی در مواجهه با سوالات خبرنگاران بود اما وحید ابوالمعالی که در جلسه روز ۱۲ شهریور، کیفرخواست صادره علیه مهدی هاشمی را بی‌اعتبارترین کیفرخواست و همچنین اتهام فاطمه هاشمی را در تاریخ ۱۷ شهریور، مسخره‌ترین چیز در رویه قضایی عنوان کرده بود، امروز در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها، با بیان اینکه انعکاس نادرست مطالب گفته شده توسط اینجانب، لحظاتی پیش از شروع رسیدگی به پرونده موکلم در روز مقرر در شعبه ۵۴ تجدیدنظر مستقر در دادگاه انقلاب، موجب سوءبرداشت و سوءاستفاده شده است گفت: اولا در مصاحبه انجام شده، هرگز «کیفرخواست صادره» «مسخره» خوانده نشده است. بدیهی است که وکیل دادگستری می‌تواند با اعتراض به کیفرخواست، آن را مردود و بی‌اعتبار دانسته و یا حتی دلایل و موضوع اتهام را سست و نادرست بداند؛ اما مسخره خواندن «کیفرخواست صادره»، اگرچه جرم نیست، ولی رفتاری است که ممکن است مطابق شئونات وکیل دادگستری نباشد. بنابراین با تقبیح این گونه رفتار، تاکید می‌شود که هرگز کیفرخواست صادره، موضوع اظهارنظر مزبور نبوده است.

ابوالمعالی مدعی شده است که هرگز کیفرخواست صادره مسخره خوانده نشده است؛ رسانه‌ها نیز از قول وی، اتهام علیه موکلش را به نقل از وی مسخره‌ترین رویه قضایی معرفی کرده‌اند. با این حال، با وجود اینکه رسانه‌‌ها هم به نقل از ابوالمعالی اتهام فاطمه هاشمی را مسخره‌ترین رویه اعلام کرده‌اند و نه کیفرخواست صادره را، باید این سوال را پرسید که آیا اتهام موردنظر آقای ابوالمعالی در متنی خارج از کیفرخواست صادره بوده است؟

در ذیل مطالب منتشر شده توسط برخی رسانه‌ها درباره اظهارنظر ابوالمعالی در تاریخ ۱۷ شهریور را می‌بینید.

خبرگزاری تسنیم: وکیل فاطمه هاشمی بیان کرد: قاضی تشخیص داده است که موکلم در دادگاه حضور داشته و اظهاراتش را بشنود، به طور کلی اتهام موکلم مسخره ترین اتهامی است که در رویه قضایی دیدم.

خبرگزاری ایسنا: ابوالمعالی در ادامه چنین ابراز عقیده کرد که اتهام موکلم مسخره‌ترین اتهامی است که در رویه قضایی دیده‌ام

خبرگزاری فارس: ابوالمعالی با اشاره به اینکه قاضی تشخیص داده تا اظهارات متهم را بشنود و نماینده دادستان نیز کیفرخواست را قرائت کند گفت: اتهامات فاطمه مسخره‌ترین چیزی است که در رویه قضایی دیدم.

باشگاه خبرنگاران: ابوالمعالی با اشاره به اینکه قاضی تشخیص داده تا اظهارات متهم را بشنود و نماینده دادستان نیز کیفرخواست را قرائت کند ضمن توهین به کیفرخواست صادر شده از سوی دستگاه قضا مدعی شد اتهامات فاطمه مسخره‌ترین چیزی است که در رویه قضایی دیده‌ام.

به نظر میرسد، شاید این تناقضگویی ناشی از تعدد وکیل در یک پرونده باشد که وکلای مهدی هاشمی بهتر است هماهنگی خود در اظهارنظر درباره پروندههای در اختیار خود را بالاتر ببرند.