به گزارش افکارنیوز، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در جلسه هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد که صبح امروز با حضور معاونان برگزار شد، ضمن ابراز مراتب شکرگزاری به خاطر سلامتی و رفع کسالت مقام معظم رهبری، دوام توفیقات و سلامتی ایشان را از خداوند متعال خواستار شد.

میرزاده با بیان اینکه احساس مسئولیت مشترک یکی از مولفه‌های اساسی در مدیریت دانشگاه آزاد به شمار می‌رود، گفت: شناخت کامل معاونان دانشگاه از فعالیت‌های جاری و زیربنایی دانشگاه به منظور دفاع و حمایت از عملکرد دانشگاه از ضروریات است.

وی با دعوت از همکاران خود به تبلیغ واقعی عملکرد دانشگاه و عدم اکتفا به رسانه‌های وابسته به دانشگاه، برخی هجمه‌ها به دانشگاه آزاد را به واسطه حضور رئیس هیئت‌امنا دانست و افزود: عده‌ای قصد داشتند تا دانشگاه را با تصمیمات خود به زوال بکشانند و هم‌اکنون آنها از اینکه دانشگاه مجددا در مسیر رشد و بالندگی و توسعه قرار گرفته است، ناراضی‌اند و احیای جایگاه علمی و اجتماعی دانشگاه را بر نمی‌تابند.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه برخی از رسانه‌های خاص خبری تمام همت خود را وقف نقد عملکرد دانشگاه کرده و در سایه هجمه‌های خبری ناروا چشم بر موفقیت‌های دانشگاه و تلاش‌های صورت گرفته در طول یک سال اخیر و همچنین نحوه فعالیت سایر نهادهای دانشگاهی کشور بسته‌اند، گفت: از این دسته از رسانه‌ها سپاسگزاریم چرا که آنها مجموعه مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی را در نیل به اهداف خود مصمم‌تر ساخته‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: این امر در حالی است که ۲۶۰۰ دانشگاه در ایران حتی واحدهای وابسته به دولت در پردیس‌های شبانه و خودگردان شهریه‌هایی تا دو برابر شهریه دانشگاه آزاد از دانشجویان مطالبه کرده‌اند، اما تنها دانشگاه آزاد مورد هجمه تبلیغاتی صدا و سیما و سایت‌های همسو قرار گرفته است.

وی با اعلام رضایت از فعالیت معاونان و همکاران خود در آستانه یک سالگی مدیریت جدید دانشگاه، اظهار امیدواری کرد: روز به روز مشکلات و موانعی که در آغاز راه وجود داشت برطرف خواهد شد.

میرزاده با اشاره به اینکه باید از روش‌های عوام فریبانه در بحثشهریه دانشجویان پرهیز کنیم، اظهار داشت: افزایش صورت گرفته در شهریه دانشجویان موضوعی کاملا قانونی، حداقلی و لازمه توسعه دانشگاه است.

وی با بیان اینکه در شرایطی که قریب به نیمی از واحدهای دانشگاه آزاد در مرز ورشکستگی قرار گرفته و نرخ تورم چندین سال اخیر در همه وجوه زندگی فردی، اجتماعی و … تاثیرگذار بوده است، در نتیجه تصمیمات مدیریت قبلی و توقف در پروژه‌های عمرانی دانشگاه مانند فضاهای آموزشی، کارگاه‌ها، بیمارستان‌ها موجب شده بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان زیان به مجموعه دانشگاه آزاد و قریب ۱۱ هزار میلیارد ریال کسری بودجه وارد شود.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: با این وجود هیئت‌امنای دانشگاه آزاد که متشکل از وزاری علوم و بهداشت است به افزایش حداقلی ۱۵ درصد نرخ شهریه که بسیار کمتر از شهریه دانشگاه‌های غیر‌دولتی، غیر‌انتفاعی و پردیس‌های خودگران دانشگاه‌های دولتی است، اکتفا کرده‌اند.

در این جلسه گزارشهایی مربوط به ساخت بیمارستانهای دانشگاه، گزارش معاونان هماهنگی استان تهران ارائه و بررسی شد. درباره رشتههای دکترا، نحوه بهرهگیری از توانمندیهای اساتید، اعضای هیئت علمی و ... بحث و تبادلنظر شد.