به گزارشافکارنیوز،دکتر علی جعفریان صبح امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی گفت: سابقه آموزش مدرن پزشکی در ایران از زمان دارالفنون ۱۶۰ سال است و از زمان تاسیس دانشگاه تهران نیز ما با سابقه ۸۰ ساله دانشگاه مواجه ایم.

وی خاطرنشان کرد: افق دانشگاه ما قرار گرفتن در صدر منطقه و بالاترین سطوح بین المللی است و باید برای این کار تلاش های جدی انجام دهیم.

جعفریان یادآور شد: امسال ۷۰۰ نفر از آزمون سراسری و و ۱۲۰۰ نفر در دوره های تحصیلات تکمیلی سال جدید را در این دانشگاه آغاز می کنند.

وی خطاب به دانشجویان ورودی جدید گفت: درست است که از رتبه های برتر کنکور هستید اما باید بدانید که خوب ماندن نیازمند تلاش بیشتری است.

دکتر محمدجلیلی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره آمار پذیرفته شدگان کنکور سراسری سال ۹۳ در این دانشگاه گفت: ۷۴ درصد از رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کرده اند.

وی افزود: ۳۷ درصد رتبه های برتر بورد تخصصی و ۴۲ درصد رتبه های برتر بورد فوق تخصصی در پزشکی بالینی در سال ۹۳ از دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده اند.

جلیلی خاطرنشان کرد: در ۱۰ دوره اخیر رتبه اول آزمون پیش کارورزی متعلق به دانشگاه علوم پزشکی تهران بوده است و بر اساس آمار سایت سایماگو این دانشگاه در سه سال پیاپی توانسته در میان بیش از ۲ هزار ۴۰۰ دانشگاه دنیا رتبه ۳۴۸ را کسب کند.