به گزارشافکارنیوز،منصور اعتصامی در نشست سالیانه اعضای کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران شمیران، اظهار داشت: خدمت به بازنشستگان از وظایف سازمان تأمین اجتماعی است و این سازمان پیگیر مطالبات آنان از راه‌های قانونی است.

وی با تبریک هفته دفاع مقدس و پاسداشت مقام شامخ شهدا، جانبازان و ایثارگران گفت: از ۲۸ مهر سال جاری اعضای کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران به مشهد مقدس اعزام می‌شوند و پیش‌بینی کرده‌ایم در طول ۶ ماه حداقل۲۰ هزار نفر بتوانند با هزینه سازمان تأمین اجتماعی به مشهد سفر کنند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی همچنین گفت: بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی، به زودی به عتبات عالیات نیز اعزام خواهند شد، که در۵ استان با توجه به بعد مسافت، اعزام‌ها به صورت زمینی است و سایر استان‌ها به صورت هوایی انجام خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که سازمان تأمین اجتماعی برای کسب سهمیه حج عمره مفرده کارهای خوبی انجام داده است، گفت: در حال حاضر نامه سهمیه حج عمره مفرده بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در انتظار تصویب شورای عالی حج است و رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این زمینه نظر مساعد دارد.

اعتصامی افزود: معاونت فرهنگی واجتماعی در صدد است تا خاطرات شفاهی بازنشستگان را به صورت مکتوب جمع‌آوری کند و بعد از چاپ در اختیار عموم مردم قرار دهد.

وی گفت: تهیه فیلم مستند، انیمیشن، داستان و ... از زندگی بازنشستگان از دیگر برنامههای فرهنگی سازمان تأمین اجتماعی است.