به گزارشافکارنیوز،سرهنگ نورعلی یاری فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری صبح امروز با بیان این مطلب اظهار داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر جعل گسترده مهر و اوراق ادارات و سازمان‌های دولتی و خصوصی و کارت‌های معافیت سربازی توسط چند نفر از جاعلان حرفه‌ای، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی شهرستان لردگان قرار گرفت.

وی افزود: با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی شبانه روزی، رئیس باند شناسایی و دریک عملیات غافلگیر کننده دستگیر شد که پس از انتقال به مقر پلیس در تحقیقات فنی و پلیسی ابتدا با اظهارات فریبنده سعی در گمراهی ماموران را داشت اما با ارائه مدارک مستند و غیر قابل انکار توسط پلیس راز اقدامات مجرمانه خود و همدستانش را برملا کرد.

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: اعترافات متهم حکایت از آن داشت که وی با همدستی ۹ نفر دیگر طی چندین سال با جعل مهر، اسناد و اوراق سازمان‌های دولتی و خصوصی، مبالغ هنگفتی را کسب کرده‌اند که بلافاصله موضوع شناسایی و دستگیری دیگر متهمان در دستور کارگروه ویژه رسیدگی کننده به این پرونده قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به دستگیری دیگر اعضای این باند گفت: در جریان رسیدگی به این پرونده بیش از ۱۰۰۰ مورد جعل اسناد کشف شد که تحقیقات تکمیلی همچنان ادامه دارد.

وی از شهروندان خواست در صورتی که اطلاعاتی در این زمینه دارند از طریق تلفن ۱۱۰ و سامانه ۱۹۷ و یا به صورت حضوری موضوع را با پلیس در میان گذارند.