به گزارشافکارنیوز،فریبا گودرزی، کارشناس مستقر در سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده گفت: امروز " دوشنبه هفتم مهر ماه ۹۳ " با نفوذ جریانات سرد شمالی ضمن کاهش دما در شمال غرب کشور و سپس سواحل دریای خزر افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود و فردا این وضعیت به شمال شرق کشور نیز کشیده خواهد شد و در این دو روز شدت بارش در شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و اردبیل و گیلان بوده و دریای خزر نیز طی این دو روز مواج است.

وی افزود: روز چهارشنبه از ناپایداری ها در نوار شمالی موقتا کاسته می شود و از بعدازظهر روز چهارشنبه و طی پنجشنبه ر شمال غرب و سپس در استان های اردبیل و گیلان افزایش ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

گودرزی تصریح کرد: طی سه روز آینده در برخی مناطق استان های هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده یا رعد و برق پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای تهران طی روزهای آینده افزود: آسمان تهران امروز، کمی ابری، گاهی وزش باد، در ارتفاعات افزایش ابر و فردا، کمی ابری، گاهی وزش باد، در ارتفاعات افزایش ابر و روز چهارشنبه، کمی ابری، گاهی وزش باد، در ارتفاعات افزایش ابر پیش بینی می شود.

نام استان

بیشینه دما

کمینه دما

نام استان

بیشینه دما

کمینه دما

آذربایجان شرقی

۲۵

۱۴

فارس

۳۳

۱۴

آذربایجان غربی

۲۴

۸

قزوین

۳۲

۱۳

اردبیل

۳۰

۷

قم

۳۷

۱۴

اصفهان

۳۳

۱۵

کردستان

۳۱

۹

البرز

۳۲

۱۵

کرمان

۳۴

۱۶

ایلام

۳۰

۱۴

کرمانشاه

۳۱

۱۴

بوشهر

۳۴

۲۵

کهکیلویه و بویراحمد

۲۸

۱۰

تهران

۳۳

۲۰

گلستان

۳۵

۱۷

چهارمحال و بختیاری

۲۷

۱

گیلان

۳۰

۱۷

خراسان جنوبی

۳۵

۱۵

لرستان

۳۲

۱۱

خراسان رضوی

۳۴

۱۹

مازندران

۳۲

۱۸

خراسان شمالی

۳۳

۱۴

مرکزی

۳۰

۱۱

خوزستان

۴۰

۲۴

هرمزگان

۳۴

۲۶

زنجان

۲۷

۷

همدان

۲۹

۱۰

سمنان

۳۳

۲۰

یزد

۲۷

۲۰

سیستان و بلوچستان

۳۵

۱۸