به گزارش افکارنیوز، ‌ جرجانی مدیر واحد آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ با بیان این خبر گفت: به مناسبت روز جهانی کودک، پنج شنبه ۱۷ مهرماه، جشن شاد و مفرحی با حضور ۶۰۰ کودک کار خیابانی و انجمن‌های مردم نهاد حمایت از حقوق کودکان در پارک لاله برگزار می‌شود.

وی به برگزاری جشن بادبادک‌ها اشاره کرد و افزود: برنامه‌های متنوع و شادی تدارک دیده شده است که می‌توان به جشن بادبادک‌ها و مسابقه نقاشی اشاره کرد. به همین مناسبت غرفه‌های متعددی از قبیل غرفه سفالگری، کاردستی، نقاشی، عروسک سازی، بازی‌های رایانه ای و… در پارک لاله برپا می شود.

مدیر واحد آسیب های اجتماعی و فرهنگی منطقه ۶ از چکاب پزشکی کودکان خبر داد و افزود: کودکان در این روز به صورت رایگان چکاب پزشکی می‌شوند معاینه پزشکی، فشار خون، تست قندخون، سنجش قد و وزن و غیره از جمله خدماتی است که به صورت رایگان صورت می‌گیرد.

جرجانی در پایان خاطرنشان کرد: در این جشن با برپایی کارگاه توانمندسازی و کارآفرینی، از علاقه مندان جهت گذراندن دوره‌های آموزشی تعمیر خودرو، برق، کامپیوتر و غیره ثبت نام می‌شود.

شهرداری ناحیه ۲ نیز به همین مناسبت، در سالن همایش‌های مرکز طبی کودکان با اجرای نمایش و تئاتر این روز را جشن می‌گیرد. منصور ضابطیان تهیه کننده رادیو هفت از مهمانان این برنامه است.