به گزارش افکارنیوز، محمدباقر قالیباف در حاشیه مراسم افتتاحیه گنبد مینا در منطقه فرهنگی – گردشگری عباس آباد، طی سخنانی در جمع خبرنگاران ابراز داشت: بسیار خوشحالیم که در بین دو عید بزرگ قربان و غدیر خم شاهد افتتاح یکی از مهم ترین پروژه های علمی و اوقات فراغت هستیم. جایی که از کودکان و نوجوانان تا کهنسالان و از دانشگاهیان تا افراد عمومی جامعه قادرند از آن استفاده کنند.

به گفته شهردار تهران در مجموعه گنبد مینا بر اساس آخرین پیشرفت های علمی، دستاوردهای دانشمندان ایرانی در عرصه هوا و فضا به نمایش گذاشته شده است.

وی افزود: با این رویکردی که از سال های گذشته در شهرداری تهران آغاز شده است، امروز شاهد مرکزی هستیم که هم تاریخ علم را نشان داده و هم همه انسان ها را با هر گرایش و سلیقه ای به سمت توحید و قدرت الهی پیش می برد، همانطور که در این مجموعه شاهد هستیم خدا چگونه شرایط زندگی را برای انسان ها فراهم کرده است.

قالیباف خاطرنشان کرد: شاید خیلی از مردم ما این فرصت را پیدا نکنند که در دانشگاه ها و در محیط های علمی با این موضوع آشنا شوند، اما در یک فرصت وقتی آن ها برای اوقات فراغت به این مجموعه بیایند، آن را در گنبد مینا مشاهده می کنند و به این ترتیب مردم هم با تاریخ کشور آشنا می شوند.

شهردار تهران از همه اندیشمندان در حوزه علم هوا و فضا و نجوم درخواست کرد تا با کمک آن ها فیلم های مجموعه گنبد مینا تکمیل شده و از این مجموعه استفاده بهتری صورت گیرد.

وی در پاسخ به سوالی برای تسهیلات در نظر گرفته شده به منظور بازدید دانشجویان و دانش آموزان از گنبد مینا نیز گفت: پس از عید سعید غدیر خم این مجموعه هر روز از ساعت هشت صبح تا عصر در اختیار مراکز دانشگاهی، مدارس و محیط ها آموزشی خواهد بود و از عصر تا پاسی از شب نیز به طور عموم در اختیار مردم قرار خواهد گرفت تا آن ها نیز بتوانند از گنبد مینا استفاده کنند.

قالیباف همچنین در پاسخ به سوالی درباره برنامه ریزی های صورت گرفته برای آلودگی هوا اظهارکرد: آلودگی هوا در تهران قابل رفع است و در این زمینه برنامه مشخص و مدونی هم وجود دارد. البته ما همیشه گفته ایم که شهرداری داوطلب این کار نیست و حتما به دوستان در دولت کمک می کنیم، اما اگر این کار را به خاطر مشغله زیاد کاری به شهرداری واگذار کنند و همه هماهنگی ها نیز به وجود آید، حتما می توانیم آلودگی هوا را در شهر کاهش دهیم که حداقل در بعضی شب ها ستاره ها را ببینیم و بچه های ما احساس کنند آسمان آبی است نه خاکستری.