به گزارش افکارنیوز، سردار علی مؤیدی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در ادامه سخنان خود در برنامه گفت‌وگوی خبری روز شبکه ۶ به کارنامه درخشان پلیس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: امروز پلیس ایران یک پلیس متخصص، کارآمد و دارای دیپلماسی پلیسی در سطح جهان است، اما متأسفانه پلیس صرفاً در اقدامات خودش نمی‌تواند موفق باشد، بلکه باید مجموعه‌ای از عوامل و دستگاه‌ها به کمک آن بیایند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر گفت: تنها دستگاهی که بیش از ۷۵ درصد سیاست‌های کلی را که مقام معظم رهبری فرموده عملیاتی کرده است پلیس است.

سردار مؤیدی ادامه داد: مردم اقدامات پلیس را با تمام وجود درک و لمس می‌کنند و ما به لحاظ هدف‌گذاری و تلاش مضاعف توانسته‌ایم بیش از ۳۰ درصد توفیق داشته باشیم.

این مقام ارشد انتظامی در مورد مافیای مواد مخدر گفت: مافیا موقعی گفته می‌شود که از سربازی که در نقطه صفر مرزی است تا بخش‌های دولتی، دولتمردان، پلیس و قوه قضائیه آلوده باشند، اما خدا را شاکریم که ما دارای نیروهای متدین و پاک هستیم و چیزی به نام مافیای مواد مخدر در کشور ما وجود ندارد.

وی ادامه داد: اما شبکه‌هایی داشته‌ایم مثل تمساح خلیج که صدها تن مواد مخدر را ترانزیت می‌کرد و ۳۰ تن ورودی آنها را کشف کردیم و در سال جاری ۱۲۰۰ باند متشکل از سه نفر به بالا تا ۵۰ نفر هم وجود داشته که در سطوح مختلف فعالیت می‌کردند که با شناخت سیستم‌های اطلاعاتی توانستیم آنها را دستگیر کنیم.

این مقام ارشد انتظامی به مردم قول داد تا در برخورد با عناصر اصلی که به صورت مسلحانه مواد مخدر را وارد کشور می‌کنند، اقدام شود.

وی گفت: مرزبانان و عناصر اطلاعاتی در شرق کشور توانستند ۵۰ نفر از عناصر مسلح را که تاکنون همکاران و هموطنان ما را به شهادت رسانده بودند به هلاکت برسانند.

سردار مؤیدی با اشاره به تأکیدات سردار احمدی مقدم که متمرکز بر پیشگیری است، گفت: پلیس تعامل خوبی با مردم دارد و تلاش می‌کند کلیه داشته‌ها و تجارب خود را از طریق فیلم، نمایشگاه، بروشور و کتاب در اختیار مردم قرار دهد و چهره به چهره در مدارس، مراکز اداری، فرهنگی به ارائه آموزش بپردازد.

وی با اشاره به این مطلب که امسال به لحاظ افزایش اعتیاد در موارد مخدر صنعتی در بین زنان بر این امر متمرکز شده‌ایم، گفت: تلاش خواهیم کرد تا در حوزه پیشگیری، اطلاع‌رسانی و آگاهی علاوه بر حوزه مقابله با مواد مخدر به مردم و جوانان خدمت کنیم.

سردار مؤیدی خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را تاکنون آموزش دادهایم تا نسبت به معضل خانمانسوز مواد مخدر توجیه شوند و در هفته ناجا نیز در یکی از دبیرستانهای تهران برای اطلاعرسانی و آگاهیبخشی به شهروندان برنامه خواهیم داشت.