به گزارشافکارنیوز، احد وظیفه افزود: بر اساس نقشه‌های پیش یابی امروز به تدریج با تقویت جریانهای شمالی ضمن کاهش دما در نوار شمالی کشور بارش در استانهای اردبیل، گیلان و مازندران آغاز می‌شود.

به گفته وی، فردا بارش در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود و گسترش بارش‌ها به استان‌های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، دامنه‌های رشته کوه البرز کشیده می‌شود.

وظیفه با بیان اینکه روز چهارشنبه ۱۶ مهر ماه نیز در سواحل دریای خزر بارش ادامه دارد اظهار داشت: شدت بارش در این روز در استان گیلان و غرب مازندران خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد: دریای خزر طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج پیش بینی می‌شود. روز چهارشنبه خلیج فارس نیز مواج خواهد بود.

وی افزود: طی سه روز آینده در برخی از مناطق استانهای سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان در بعد از ظهر افزایش ابر، وزش باد، رگبار یا رعد و برق رخ خواهد داد.

وظیفه یادآور شد: همچنین در روزهای سه شنبه و چهارشنبه باد و گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در استانهای ایلام، خوزستان دور از انتظار نیست.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا آسمان تهران کمی ابری در بعد از ظهر همراه با باد و گرد و خاک و افزایش ابر و در ارتفاعات بارش پراکنده پیش بینی میشود. بیشینه دمای پایتخت فردا ۲۶ و کمینه آن ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفرخواهد بود.