به گزارش افکارنیوز، روز گذشته برخی رسانه‌ها خبر دادند که فردی در مراسم عمامه گذاری طلاب به آیت‌الله مکارم شیرازی حمله کرده است. در توضیح دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: در مجلس جشنی که به مناسبت عید سعید غدیر و عمامه گذاری گروهی از طلاب در دفتر حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی(مدظله) تشکیل شده بود جریانی پیش آمد که متأسفانه بعضی از سایت‌ها آن را نادرست نقل کرده بودند.

دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داده است: فردی که ناراحتی روانی دارد و بارها به دفتر معظم له مراجعه کرده و به او کمک نموده بودند، امروز هم شاید برای گرفتن کمک وارد مجلس شد و از آنجا که ازدحام جمعیت بسیار زیاد بود محافظان به او پیشنهاد کردند که در همان پایین مجلس بنشیند. او عصبانی شد و با کفش خود محکم به یکی از محافظان کوبید و به طرف جایگاهی که معظم له نشسته بودند، حرکت کرد.

محافظان او را گرفته و به خارج هدایت کردند و تا امروز عصر نیز آزاد بود و شنیده شد که او را به تازگی دستگیر کردهاند، نه توطئهای در کار بود و نه برنامه خاصی.دفتر این مرجع تقلید در پایان تأکید کرده است: امیدواریم ناقلان اخبار تقوای خبرنگاری را در کار خود بیشتر رعایت کنند و از مرکز اصلی خبر، خبر را دریافت دارند.