به گزارش افکارنیوز، سرهنگ فرهاد نائبی با اشاره به دستگیری یکی از اعضای یک باندزورگیریحرفه‌ای در حین زورگیری اظهار داشت: ساعت ۱۲ ظهر، ماموران گشت کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در حین گشت‌زنی خود در محدوده اتوبان حکیم، دو خودروی پرشیای سفید و پراید مشکی رنگ را مشاهده کردند که در حاشیه بزرگراه توقف کرده و ۴ سرنشین خودروی پراید در نزاع با راننده این خودرو، در حال ضرب و شتم و زورگیری از وی هستند.

رئیس کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در ادامه افزود: ماموران با دیدن این صحنه، قصد ورود به ماجرا را داشتند که سرنشینان خودروی پراید متوجه حضور ماموران شدند و با خودروی پرشیای سفیدرنگ، ۳ نفر از آن‌ها اقدام به فرار کردند و از صحنه گریختند.

وی با بیان اینکه ماموران در تعقیب و گریز، موفق به دستگیری یک نفر از زورگیران به نام «پارسا» شدند، گفت: ماموران پس از دستگیری این فرد و در بازرسی بدنی از وی، موفق به کشف یک سوئیچ زانتیا شدند که در بازجویی‌های به عمل آمده مشخص شد که سوئیچزانتیا، سوئیچ خودروی این فرد است که وی آن را در محدوده خیابان آپادانا آن را پارک کرده بوده و در پوشش مسافر به همراه سه نفر از هم‌دستانش، سوار پراید مشکی رنگ شده بوده و قصد زورگیری از راننده این خودور را داشته است.

نائبی ادامه داد: همچنین ماموران موفق شدند از فرد دستگیر شده یک قبضه کلت کمری به همراه ۸ تیر جنگی ۹ میلی‌متری، کشف کنند.

رئیس کلانتری ۱۴۰ باغ فیض گفت: پس از دستگیری این متهم، راننده خودروی پراید مشکی رنگ، در تشریح ماجرا، عنوان کرد که این ۴ نفر به عنوان مسافر، از میدان صادقیه سوار خودروی وی شده بودند که پس از طی مسافتی، با تهدید اسلحه، قصد سرقت از من را داشتند که با سر و صدای من و سر رسیدن ماموران، گریختند.

نائبی افزود: در بازجویی‌های اولیه به عمل آمده از «پارسا» مشخص شد که وی، اسلحه کشف شده را از شیراز به قصد انجام سرقت و زورگیری تهیه کرده بوده و زورگیری و سرقت‌های انجام شده را به همراه سه نفر از همدستانش به نام‌های «منصور»، «کیوان» و «احسان» انجام می‌داده است که هر چهار نفر به نیت سرقت، عازم تهران شده بودند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در استعلامهای انجام شده نیز مشخص شد که متهم دستگیر شده دارای ۵ فقره سابقه سرقت بوده که پس از تشکیل پرونده مقدماتی، متهم به همراه پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.