به گزارش افکارنیوز، دکتر نازپرور ضمن ضمن اشاره به اینکه در پنج ماه نخست امسال ۵۱ مورد فوت ناشی از سلاح سرد به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است، بیان داشت: این رقم در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۲ که تعداد فوت ناشی از سلاح سرد ۴۸ مورد بوده است رشد ۶.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: از کل ۵۱ مورد فوت ناشی از سلاح سرد در پنج ماه نخست امسال ۴۶ نفر مرد و پنج نفر زن بوده‌اند.

نازپرور با اعلام این خبر گفت: آلت قتاله در بیش از یک سوم قتل های کشور چاقو است. با این وجود چاقو، قمه و … به راحتی فروتخه می‌شود و در اختیار همه قرار دارد و قانونی نیز برای منع خرید و فروش این نوع سلاح‌ها در کشور وجود ندارد.

وی گفت: برخورد پلیس با حمل کنندگان سلاح سرد و همچنین اطلاع رسانی رسانه‌ها در خصوص خطرات حمل سلاح سرد می‌تواند از عوامل موثر در کاهش قتل با این نوع سلاح‌ها باشد.

وی در ادامه با اشاره به نقش نزاعهای خیابانی به عنوان یکی از عوامل وقوع قتل با سلاح سرد گفت: طبق آمار مراجع ذیصلاح اکثر قتلهای به وقوع پیوسته بدون برنامه ریزی و قصد قبلی انجام شده است که در دسترس بودن سلاح سرد عامل اصلی وقوع این قتلها بوده و ضارب بدون توجه به عواقب استفاده از چاقو، در جریان درگیری، فرد مقابل را مضروب و منجر به قتل او شده است.