به گزارش افکارنیوز، فردی که خود را کشاورز معرفی می کرد با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ شهرستان خمین تماس گرفت و از اختلاف با شخصی که با یک دستگاه کمباین محصولاتش را برداشت می کرد، خبر داد.

با اعلام این خبر بلافاصله مأموران انتظامی کلانتری ۱۲ شهرستان خمین، برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند و شاکی به مأموران گفت، امروز فردی برای من محصول لوبیا را با دستگاه کمباین برداشت کرد و در پایان وقتی که محصول تخلیه شد، متوجه شدم که محصول از میزان برآورد صورت گرفته بسیار کمتر است.

با توجه به اظهارات شاکی، موضوع برای بررسی بیشتر در دستور کار مأموران انتظامی قرار گرفت و بلافاصله دستگاه کمباین با دو سرنشین آن در حوالی مزرعه شناسایی و متوقف شد.

مالک کمباین به مأموران گفت که حدود دو هفته است که از استانی دیگر به شهرستان خمین آمده اند و گفته های کشاورز کذب است و تمام محصول در پایان برداشت به وی تحویل شده است.

سرهنگ ' محمدعلی گودرزی ' سرپرست فرماندهی انتظامی خمین در این باره گفت: با توجه به حساسیت و تیزبینی مأموران انتظامی، خودرو برای بررسی دقیق به یگان انتظامی انتقال داده شد و مأموران انتظامی در بررسی بیشتر متوجه شدند که دستگاه کمباین دارای مخزنی دیگر نیز است که با تخلیه مخزن یک تن و نیم لوبیا از آن به دست آمد.

وی اضافه کرد: حین رسیدگی مقدماتی به پرونده هشت نفر دیگر از کشاورزان خمینی به کلانتری مراجعه و شکایاتی مشابه از مالکان کمباین ارائه دادند.

گودرزی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع کارشناسان دادگستری و اداره جهاد کشاورزی شهرستان برای بررسی کارشناسی موضوع در محل حاضر شدند که در بازدید فنی صورت گرفته مشخص شد که مالکان کمباین با دست کاری و تعبیه مخزنی اضافی، محصولات کشاورزی را به سرقت می بردند.

در ادامه تحقیقات مالک کمباین اعلام کرد که قبلا نیز در شهرهای 'شازند' و 'خنداب' استان مرکزی با همین روش محصولات کشاورزی را به سرقت می برده و در پایان آن ها را به فروش می رسانده است.