به گزارش افکارنیوز، احد وظیفه گفت: براساس نقشه‌های پیش یابی امروزیکشنبه بتدریج سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور شده و ابتدا در شمال غرب و سواحل غربی و مرکزی دریای خزر ابرناکی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد آغاز خواهد شد و در مناطق مرتفع شمال غرب بارش بصورت برف خواهد بود. همچنین در روز دوشنبه این سامانه بارشی نیمه غربی، سواحل جنوبی دریای خزر و دامنه های غربی و مرکزی البرز را تحت تاثیر قرار خواهد داد و بارش در شمالغرب بیشتر بصورت برف خواهد بود و روز سه‌شنبه نیز این وضعیت علاوه بر مناطق ذکر شده به نواحی مرکزی و شمالشرق نیز کشیده خواهد شد.

وی ادامه داد: بارش‌ها از بعد از ظهر امروز و طی روز دوشنبه در استان‌های واقع در شمال غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و بخش‌هایی از غرب و سه شنبه در غرب و دامنه‌های مرکزی زاگرس شدیدتر‌ خواهد بود.

به گفته وی، از بعد از ظهر یکشنبه تا صبح سه شنبه به سبب نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش دمای ۸ تا ۱۴ درجه سلسیوس در نوار شمالی به ویژه سواحل دریای خزر رخ خواهد داد و طی این مدت دریای خزر نیز متلاطم و طوفانی خواهد بود.

وی تاکید کرد: سامانه بارشی چهارشنبه در شمال شرق وشرق کشور فعال بوده و بتدریج اواخر وقت چهارشنبه از کشور خارج خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به مواج بودن خلیج فارس بویژه نیمه شمالی طی دو روز آینده، گفت: اواخر وقت یکشنبه و طی روز دوشنبه در جنوب غرب و غرب کشور وزش باد شدید جنوبی پیش بینی می شود و انتظار می‌رود که دوشنبه در مناطق جنوبی خوزستان گرد وخاک باعثکاهش دید افقی شود. علاوه بر آن دوشنبه با توجه به وزش باد شدید شرقی در جنوب سمنان و شمال قم، انتظار می‌رود باد و گرد و خاک شهرهای جنوبی استان تهران را نیز در بر بگیرد.

وی با اشاره به وضع هوای تهران گفت: بر این اساس، آسمان تهران در روز دوشنبه نیمه ابری و در شهرهای جنوبی باد وگردوخاک؛ در اواخروقت ابری و بارش باران همراه خواهد بود. همچنین حداقل و حداکثر دما در این روز به ۱۴ و ۲۴ درجه سانتی‌گراد بالای صفر می‌رسد. در روز سه‌شنبه نیز آسمان پایتخت ابری و بارش باران و وزش باد در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است و حداقل و حداکثر دما در این روز به ۱۸ و ۷ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

بر اساس اطلاعیه مرکز پیش بینی یک سامانه بارشی از اواخر وقت یکشنبه به شمال غرب کشور نفوذ خواهد کرد که این سامانه دوشنبه مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر، دامنه های غربی و مرکزی البرز را تحت تاثیر قرار داده و باعث بارش باران، رعدوبرق، گاهی وزش باد، کاهش دما ، در ارتفاعات بارش برف و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهد شد.