به گزارش افکارنیوز، این مراسم امسال در مجموع در ۲ هزار و ۵۰۰ نقطه از ایران و ۲۳۰ نقطه از جهان به صورت همزمان برگزار شد. این همایش در کشورهای مختلف جهان مانند ایران، عراق، عربستان، بحرین، ‌ کویت، سوریه، لبنان، کانادا، آمریکا، دانمارک، فرانسه، استرالیا، سوئد، تایلند و …برگزار شد.

هدف از برگزاری این همایش رساندن پیام مظلومیت امام حسین(ع) و طفل شیرخوار ایشان حضرت علی اصغر(ع) است که جهانیان بتوانند با نهضت عاشورا و پیام امام حسین که اصلاح امت و امر به معروف و نهی از منکر بود آشنا شوند.

در این همایش که صبح امروز(جمعه) از ساعت ۸:۳۰ در مصلای تهران آغاز شد، مداحان بنام کشور حضور داشتند و مادران نیز با در دست داشتن کودکان خود که سربندهای " یا علی اصغر(ع) " و " یا حسین(ع) " بسته بودند در این مراسم حضور داشتند.

یکی از برنامه‌های این مراسم، نذرنامه خوانی بود که راس ساعت ۱۰ تمامی مادران به همراه شیرخوارگان خود این نذرنامه را قرائت کردند. متن نذرنامه بدین شرح است: «یا صاحب الزمان(عج)! فرزندم را نذری یاری قیام تو می‌کنم. او را برای ظهور نزدیکت برگزین و حفظ کن. یا مسیح حسین یا علی اصغر(ع) ادرکنی.»

یکی از کارهایی که مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) امسال در دستور کار خود داشت راهبرد دکترین حضرت علی اصغر(ع) است که این دکترین به صورت نامه تدوین شده و تقدیم رهبری معظم انقلاب، علما و مراجع دینی می‌شود.

این مراسم در مناطق سنینشین و مرزی کشور هم برگزار شد.