به گزارشافکارنیوز؛محمد زارع معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: اعزام دانشگاهیان سراسر کشور به عتبات عالیات از ۶ آبان‌ماه با اعزام یک کاروان دانشجویی از استان سیستان و بلوچستان آغاز شد و تا اول دی‌ماه در سراسر کشور ادامه دارد که در طول این مدت ۱۰۸ کاروان از دانشگاهیان به صورت زمینی و هوایی از سراسر کشور عازم عتبات عالیات می‌شوند.

وی افزود: این کاروان‌ها شامل اساتید دانشگاه‌ها، کارمندان، دانشجویان دختر با یکی از محارم، پسران و متاهلین است.

زارع گفت: تاکنون ۶۴ کاروان راهی عتبات عالیات شدند و هم اکنون ۹ کاروان دانشجویی در کربلای معلی و ۶ کاروان دیگر در نجف اشرف مستقر هستند.

معاون اعزام ستاد در خصوص برنامه‌های ویژه کاروان‌های دانشگاهی گفت: از برنامه‌های ویژه کاروان‌های دانشگاهیان در عتبات می‌توان به بازدید از موزه حرم حسینی، اماکن تاریخی اطراف حرم در نجف اشرف و کربلا اشاره کرد. همچنین نمایندگان ستاد در دو شهر نجف و کربلا مستقر هستند و جهت بهره‌وری معنوی زائرین مداح و خبرنگار نیز جهت پوشش خبری مستقر شده‌است.

وی ادامه داد: از مزیت‌های عمده کاروان‌های عتبات دانشگاهیان یک‌دست بودن کاروان و اعطای وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی به زائرین دانشگاهی است.

معاون اجرایی ستاد گفت: همزمانی اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات در ایام ماه‌های محرم و صفر شور و حال خاصی به زائرین دانشجو بخشیده‌است و ما در این دوره با استقبال بی‌نظیر دانشگاهیان جهت تشرف به عتبات عالیات مواجه هستیم.

زارع گفت: زائرین در سه درجه A، B، C به عتبات اعزام می‌شوند و با توجه به دوری و نزدیکی هتل‌ها به حرم در دو شهر نجف و کربلا قیمت‌ها متغیر است.

گفتنی است دانشجویان ۳ روز در شهر نجف اشرف و ۴ روز در کربلا مستقر هستند.