به گزارش افکاربه نقل از فارس، شب گذشته محمدباقر قاليباف در مراسم افتتاح مجموعه فرهنگي، ورزشي جانبازان و معلولان قمر بنيهاشم(ع) كه با حضور جمعي از نمايندگان مجلس و شوراي اسلامي شهر تهران برگزار شد، با تبريك اعياد شعبانيه اظهار داشت: خداوند را شاكريم كه در سايه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران زندگي ميكنيم.

وی با اشاره به اینکه این روزها متعلق به مقتدا، سیدالشهداء و امام همام است، بیان داشت: اگر واقعه عظیم کربلا نبود امروز وضعیت اسلام و مسلمانان نیز مشخص نبود.

شهردار تهران افزود: امروز همه بر این باورند که ما هر چه در حوزه معنویات داریم، مدیون امام شهدا هستیم و عزت امروز را به برکت خون شهدا داریم.

قالیباف بیان داشت: جانبازانی که امروز در این مکان جمع شده‌اند در عمل ثابت کردند که شیعیان واقعی هستند.

وی یادآور شد: ما وظیفه داریم عزت خود را حفظ و به آن بیفزاییم، یک مسلمان می‌تواند همه چیز خود را به غیر از عزت ببخشد.

قالیباف افزود: عزت ما در شرایطی قابل حفظ و ارتقاء‌ است که باورهای دینی و فرهنگ اهل بیت داشته باشیم و از ولی عادل حمایت کنیم.

شهردار تهران اظهار داشت: اگر در سایه دین خدمت کنیم آخرت ما تضمین خواهد شد.

وی افزود: امروز پاسدار خون شهدا کسی است که در ترویج معنویت در جامعه گام بردارد.

شهردار تهران خاطرنشان کرد: قرار است ۴ مجموعه فرهنگی و ورزشی برای معلولان و جانبازان در ۴ نقطه شهر تهران ساخته شود که زمین‌های آن مشخص و خریداری شده است.

قالیباف اظهار داشت: در کشورهای پیشرفته نیز مجموعه‌های عظیم فرهنگی و ورزشی برای جانبازان و معلولان کم و محدود است.

شهردار تهران افزود: مجموعه فرهنگی، ورزشی قمربنی‌هاشم(ع) برای حفظ کرامت جانبازان و معلولان ساخته شده است چرا که این افراد بر گردن ما حق دارند.

وی به افتتاح موزه دفاع مقدس در آینده‌ای نزدیک اشاره کرد و گفت: موزه دفاع مقدس برای حفظ و ترویج دفاع مقدس ساخته شده ویک مجموعه بی‌نظیر است.

قالیباف به دیگر مشکلات جانبازان و معلولان در سطح شهر اشاره کرد و گفت: از روزی که به شهرداری آمدم نسبت به اصلاح راه‌ها اقدامات جدی کردم ولی کمبود فرهنگ و توجه در این زمینه بوده است.

وی با اشاره به اینکه در گذشته اصلاً امکان رفت و آمد در پیاده‌روها نبود، اظهار داشت: امروز پیاده‌روسازی در شهر تهران یک بسیج همگانی است.

شهردار تهران به ساخت مجموعههاي مختلف براي معلولان و جانبازان اشاره كرد و گفت: خدا ما را نبخشد اگر روزي بر ما بگذرد و شما را فراموش كنيم.