به گزارش افکار،دكتر ايرج خسرونيا در گفتوگو با ايسنا، ضمن بيان اين مطلب اظهار كرد: اگرچه كلر باعث ضدعفوني شدن آب ميشود اما بر سلامت پوست و چشم افراد تاثير منفي ميگذارد.

وی تاکید کرد: کودکان زیر ۵ سال را برای شنا به استخرهای عمومی نبرید چون این کار باعثابتلای کودکان به عوارض پوستی و انتقال برخی بیماریها به آنان می‌شود.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی به افرادی که برای تفریح کوهنوردی می‌کنند، توصیه کرد: مواد غذایی فاسد شدنی را همراه خود به کوهستان نبرید بلکه از موادی مانند نان، خرما، سبزی و میوه‌ها در این مکان استفاده کنید.

وی تاکید کرد: افرادی که برای کوهنوردی می‌روند لازم است لباسهای ضخیم نپوشند تا گرمازده نشوند. علاوه بر آن در طول کوهنوردی از مایعات بهداشتی مانند آب و آب میوه استفاده کنند.

رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی با اشاره به خطر گزش حشرات در فصل تابستان اظهار کرد: ممکن است برخی از افراد به نیش حشرات زیاد حساسیت داشته باشند. بنابراین لازم است آنان زمانی که به مناطق کوهستانی می‌روند لباسهای پوشیده به تن کنند تا نیش حشرات به آنان آسیب نرساند. علاوه بر آن، این افراد می‌توانند داروهای ضد حساسیت همراه خود ببرند.

وی توصیه کرد: در این مناطق به گیاهان دست نزنید چون این کار باعثبروز آلرژی و کهیر می‌شود و گاهی اوقات تنگی نفس را به همراه دارد.

خسرونيا در ادامه گفت: مبتلايان به بيماريهاي قلبي و ريوي به ارتفاعات نروند و در سطوح مسطح تفريح كنند.