به گزارش افکار به نقل از ايسنا، حاجيبابايي در همايش ميثاقنامه معلمان جديدالاستخدام استان اردبيل، افزود: از سال آينده با انجام تحول کلي در محتواي کتب درسي، ساختار نظام آموزش و پرورش نيز در قالب دو دوره اول تا ششم ابتدايي و دبيرستان تا سال چهارم تغيير شکل خواهد داد.
وی با اشاره به مراحل پایانی تدوین سند بنیادین آموزش و پرورش به عنوان سند ملی در شورای عالی انقلاب فرهنگی، تصریح کرد: از سال تحصیلی آینده این سند به صورت کامل در مباحثسخت‌افزاری و نرم‌افزاری اجرا خواهد شد.
وی با تاکید بر آماده شدن زیرساخت‌های تحول بنیادین، خاطر نشان کرد: هم‌اکنون ۴۰ موضوع به طور همزمان در آموزش و پرورش در حال بررسی، مطالعه و اجراست که به لطف خداوند تحول بنیادین در زیرساخت‌های نظام تعلیم و تربیت را موجب خواهد شد و به دنبال‌ آن تغییرات اساسی در موضوعاتی نظیر؛ منابع انسانی، ساختار مدرسه و … اتفاق خواهد افتاد.
حاجی بابایی ادامه داد: در همین راستا امسال ۴۰ هزار نیروی متخصص جذب بدنه آموزش و پرورش شده است تا کارایی این نظام افزایش یابد.
وی از به کارگیری ۱۵ هزار معلم ورزش از ابتدای مهر امسال خبر داد و تاکید کرد: از اول مهرماه این معلمان فعالیت خود را در مدارس آغاز خواهند کرد.