به گزارشافکارنیوز،حسین طلا اظهار داشت: عده‌ای حتی از طبیعت هم بهره برداری سیاسی می‌کنند و همه چیز ما سیاسی شده، یعنی هر چیزی را که خداوند متعال در طبیعت قرار داده است را به عملکرد خود مربوط می کنیم.

وی درباره ادعای معصومه ابتکار رییس سازمان محیط زیست و معاون رییس جمهور مبنی بر آلوده بودن بنزین پتروشیمی ها و ارتباط آن با آلودگی هوا و متوقف شدن تولید این بنزین‌ها گفت: یک ماه پیش جلسه ای را گذاشتیم و پیشنهاد طرح تحقیق و تفحص درباره بنزین های وارداتی داده شد.
وی افزود: در این جلسه خواستار توضیح شدیم که چه اقدامی باعثپاک شدن هوای تهران از آلودگی شده است و آنها موضوعاتی را مطرح کردند که به نظر ما اقدامات خیلی موثری نبود در حالی‌که این دوستان، چند روز پاک هوا را به عملکرد خودشان نسبت می دهند که خیلی واقعی نیست.

نماینده مردم تهران با اشاره به آلودگی هوا در پاییز امسال گفت: حتی از طبیعت هم بهره برداری سیاسی می کنند و همه چیز ما سیاسی شده، یعنی هرچیزی را که خداوند متعال در طبیعت قرار داده است را به عملکرد خود مربوط می کنیم.

طلا در پاسخ به این سوال که آیا معاون رئیس جمهور می تواند حرفی را بدون سند علمی و تحقیق بزند؟ اظهار داشت: مشکلی که در کشور ما وجود دارد این است که همه خود را مرجع می دانند و باید مرجعی وجود داشته باشد که ممیزی کند، ولی تعداد مرجع های ممیزی خارج از دولت کم است که از دولت پاسخ بخواهد.

وی در پاسخ به سوال دیگر، مبنی بر اینکه نمایندگان مجلس در مورد عملکرد ابتکار در بحث آلودگی هوا می توانند از رئیس جمهور توضیح بخواهند، تصریح کرد: به دلیل اینکه حوزه معاونان رئیس جمهور است عملا باید از رئیس جمهور توضیح بخواهند، ولی نمی خواهیم رئیس جمهور را درگیر این موضوعات کنیم و معاونان باید به گونه ای عمل کنند که رئیس جمهور را به پاسخ دادن نکشانند.