به گزارشافکارنیوز،سید حسین هاشمی روز سه‌شنبه در جمع ائمه جماعات استان تهران با بیان اینکه به فرمانداران تاکید کردم با ائمه جماعات ارتباط نزدیک داشته باشند و از نظرات آنها استفاده کنند، گفت: خطوط قرمز ما، مقام معظم رهبری و حفظ نظام است و همچنان در بحث‌های مالی و اخلاقی یک لحظه هم تردید نمی‌کنیم.

وی افزود: روزی که وارد استانداری شدم، غبار غلیظی روی شهرستان‌های تهران را گرفته بود که تلاش کردم با هویت‌بخشی به شهرستان‌های تهران، شهرها را احیا کنم.

هاشمی در مورد اینکه شبکه ۵ سیما به شبکه کشوری تبدیل شده است، گفت: در آخرین جلسه شورای تامین استان تهران در این خصوص مفصل بحثکردیم و نگاه و دیدگاه خود را به رئیس سازمان صدا و سیما منعکس خواهیم کرد. البته برخی سعی می‌کنند این اقدام را به رهبری وصل کنند که چون سال اقتصاد مقاومتی است، شبکه ۵ باید اقتصادی کار کند؛ در حالی که شبکه بازار هم داریم که لازم است در این خصوص تجدیدنظر شود.

وی با اشاره به اینکه باید پشت رهبری باشیم و نه از ایشان جلو زده و تهمت های ایشان را تفسیر کنیم، گفت: باید تلاش کنیم بدون ارتباط شخصی و جناحی، به نتیجه مطلوب برسیم و الا قطعا شکست می‌خوریم.

استاندار تهران با بیان اینکه تهران شورای عمومی بانک‌ها ندارد، گفت: این در حالی است که ۵۰ درصد مالیات کل کشور از تهران تامین شده و ۵۰ درصد سپرده‌های مردم در تهران است؛ در حالی که الان ردیف بودجه ما، رتبه هفتم را دارد.

هاشمی با اشاره به برخی اخبار در مورد آب شرب تهران، گفت: شاید در ترکیب و کیفیت آب تهران تفاوت‌هایی باشد اما آب تهران استاندارد است. البته از شما می‌خواهم که دعا کنید باران ببارد چون حتی انتقال آب از سد ماملو هم انجام شود، مشکل حل نمی‌شود.

وی با انتقاد از استیضاح و انتصاب شهرداران، گفت: چرا شهردار را پس از رای‌گیری انتخاب می‌کنید و بعد برمی‌دارید، وزیر کشور هم اجازه استیضاح شهردار را ندارد؛ مگر آنکه دلیل محکم باشد.

استاندار تهران همچنین از تخریب ۲۵۰۰ ساخت و ساز غیرمجاز در تهران خبر داد و گفت: در مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز رتبه اول را در کشور داریم.

هاشمی در مورد درخواست ائمه جمعه برای حضور در شورای تامین شهر، گفت: این حضور خلاف قانون است مگر در مواردی که خود شورا بخواهد ائمه جمعه حضور داشته باشد. در مورد حضور من در نماز جمعه شهرستانها هم باید بگویم که فقط نماز جمعه تهران میروم چون واقعا فرصت ندارم. اگر هم امام جمعهای کار واجب داشت، به من پیامک کند، تماس بگیرم.