به گزارشافکارنیوز،همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه افتتاح نخستین بنیاد خیریه تخصصی بیماران ضایعه نخاعی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۱۰۰ مرکز تخصصی ویژه معلولان در کشور بهره‌برداری شده است، اظهار داشت: قسمت عمده‌ای از این مراکز توسط خیرین و معلولان فعال هستند.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات توانبخشی، درمانی، توانمندسازی، خدمات در منزل و … بخشی از خدماتی است که توسط مراکز تخصصی ویژه معلولان ارائه می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آمار بیماران ضایعه نخاعی، گفت: هم‌اکنون ۱۰۰ هزار بیمار ضایعه نخاعی در کشور وجود دارد که از این تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم تحت پوشش بهزیستی قرار دارند و از خدمات مستمر این نهاد استفاده می‌کنند ضمن اینکه مابقی بیماران ضایعه نخاعی نیز به صورت موردی از بهزیستی خدمت می‌گیرند.

هاشمی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی مرکز فوق تخصصی بیماران ضایعه نخاعی در جنوب تهران، گفت: ‌این مرکز نیز از بهمن ماه در منطقه جنوب تهران(مولوی) افتتاح خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین در خصوص زمان مبلغ عیدی مددجویان گفت: به میزان یک ماه مستمری به میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از مددجویان عیدی پرداخت خواهد شد به طوری که عیدی مددجویان در بهمن ماه به حساب آنها واریز خواهد شد.

وی افزود: علاوه بر پرداخت عیدی به مددجویان بسته‌های امنیت غذایی نیز به مددجویان و نیازمندان شناسایی شده از طرق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه مصاحبه خود به آخرین وضعیت فوت سه نفر از معلولان در آسایشگاه پدربزرگ واقع در پاکدشت اشاره کرد و گفت: پیشبینی میشود که مسائل محیطی و پرستاری دخالتی در فوت این سه معلول نداشته است ضمن اینکه ما همچنان منتظر نتیجه نهایی پزشکی قانونی هستیم که پیشبینی میشود طی روزهای آینده این گزارش آماده شود.