به گزارشافکارنیوز،ناصر خدرنژاد گفت: بیش از ۹۰ درصد ظرفیت کاروان‌های حج سال آینده تکمیل شده است و امروز نیز آخرین مهلت ثبت نام دارندگان فیش‌هایی است که اولویت آنها اعلام شده است.

وی ادامه داد: امسال نیز هزینه حج سال ۹۴ در دو قسط پرداخت می‌شود و هم اکنون زائران تنها بخشی از این هزینه را پرداخت می‌کنند، حداقل قیمت حج تمتع در سال جاری بین ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

معاون سازمان حج و زیارت افزود: تمامی دارندگان اسناد ودیعه گذاری حج تمتع که تا تاریخ ۱۵ اسفند ۸۴ برای اعزام به حج سپرده‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند بر اساس استان محل سکونت خود برای نام نویسی در کاروان‌های حج سال ۱۳۹۴ اقدام کنند.

واجدین تشرف به حج سال ۹۴ علاوه بر امکان مراجعه حضوری به هر یک از کاروان‌ها، می‌توانند با مراجعه به سامانه اینترنتی https: / / haj۹۴. haj. ir کاروان مورد نظر خود را انتخاب و مراحل بعدی ثبت نام را دنبال کنند.
با توجه به اینکه گذرنامه واجدین شرایط تشرف به حج ۹۴ حداقل می‌بایست تا پایان سال ۱۳۹۴ اعتبار داشته باشد، تأکید می‌شود کسانی که فاقد گذرنامه بوده و یا اعتبار گذرنامه آنان کمتر از تاریخ یادشده می‌باشد، در فرصت مناسب نسبت به دریافت گذرنامه جدید بصورت انفرادی، اقدام نمایند.

ضمناً تمامی کسانی که قصد واگذاری اسناد ودیعه گذاری حج خود به بستگان درجه یک (شامل پدر، مادر، همسر، برادر، خواهر و فرزند) را دارند و یا قبلاً نسبت به واگذاری فیش خود به این افراد اقدام کرده لکن این انتقال را در سامانه جامع نقل و انتقال ثبت ننمودهاند، قبل از فرارسیدن زمان ثبت نام در کاروانهای حج میبایست با مراجعه به یکی از دفاتر مجاز خدمات زیارتی در سطح استان/شهرستان، مراحل انتقال قطعی سند خود را انجام داده و مراتب را ثبت سیستمی نمایند.