به گزارش افکارنیوز، محمودصادقی امروز در این باره اظهار کرد: در این روش مادر در کنار همسر خود آموزش دیده و همراه همسر نیز به اتاق زایمان وارد می‌شود و بند ناف نوزاد نیز توسط پدر در این مرکز بریده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هدف از زایمان فیزیولوژیک کاهش درد مددجو و خوشایندسازی زایمان برای مادر است، افزود: مادر پیش از زایمان در کلاس‌های آمادگی شرکت کرده و با روش‌های مختلف زایمان آشنا می‌شود و آزادانه مجاز به انتخاب شیوه زایمانی خواهد بود.

رئیس بیمارستان آیت‌الله روحانی بابل تصریح کرد: زایمان فیزیولوژیک یعنی بهره‌مندی مادر از امکانات و آزادی عمل در اتاق زایمان و حضور همراهی که در کنار مادر باشد.

صادقی خاطرنشان کرد: هدف همه این روش‌ها به غیر از فراهم‌سازی یک زایمان مطمئن و سالم برای مادر و کودک، ایجاد یک تجربه مطلوب و رضایت‌بخش از زایمان برای مادر نیز است و مادران باید از این مسئله مهم آگاه باشند که شادابی مادر پس از زایمان طبیعی بسیار بیشتر از سزارین است.

این مسئول یادآور شد: در این روش مادر با روند طبیعی بدن آشنا می‌شود، اضطراب و ترس او کاهش می‌یابد و روند طبیعی زایمان را می‌پذیرد و ترس را از خود دور می‌کند.

وی تصریح کرد: کلاس‎های زایمان فیزیولوژیک در هشت جلسه بوده و مادر از هفته ۳۷ بارداری در این کلاس‌ها شرکت می‌کند و نوع زایمان با استفاده از ماساژدرمانی، گرمادرمانی، سرمادرمانی، آوادرمانی، موسیقی و تمرینات تنفسی با شرایط ویژه سبب تقویت عضلات مادر می‌شود.

صادقی گفت: در این کلاسها یکی از افراد نزدیک مادر نیز شرکت داشته تا مادر احساس آرامش کند.