به گزارش افکارنیوز، سردار حسین رحیمی با اشاره به دستگیری ۷ قاچاقچی و کشف بیش از ۲ تن تریاک و نیم تُن مرفین اظهار داشت: ماموران انتظامی استان سیستان و بلوچستان در سه مرحله عملیات و درگیری مسلحانه با قاچاقچیان و کنترل محورهای مواصلاتی استان در شهرستان‌های سراوان و زاهدان طی ۳ روز گذشته موفق به کشف ۲ تن تریاک، ۴۹۷ کیلو مرفین و ۱۲ کلیوگرم هروئین شدند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این سلسله عملیات‌ها، ماموران ضمن انهدام ۳ باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر که قصد انتقال این مواد به شهرهای مرکزی کشور را داشتند، موفق شدند ۷ قاچاقچی مواد مخدر را دستگیر کرده و سه قبضه اسلحه جنگی را از آنان کشف و ضبط کنند.

وی ادامه داد: ماموران علاوه بر کشف اسلحه‌های جنگی از قاچاقچیان، ۳ دستگاه خودروی تویوتا، یک اتوبوس و یک تریلی را نیز از این سه باند کشف و ضبط کردند.

رحیمی با بیان اینکه ماموران در یکی از این عملیات‌ها رشوه ۶۰۰ میلیون تومانی قاچاقچیان را نیز رد و ضبط کردند، گفت: در یکی از عملیات که ماموران موفق به کشف ۲۷۰ کیلو مرفین از قاچاقچیان شدند، قاچاقچیان در حین انتقال مواد مخدر به مقر پلیس و به منظور فرار از جرمشان، مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان را به عنوان رشوه به ماموران پرداخت کردند، ولی ماموران وظیفه شناس پلیس ضمن رد رشوه، مبلغ رشوه را نیز ضبط کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه قاچاقچیان پس از دستگیری و تشکیل پرونده در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی و استفاده از توان و ظرفیت موجود در تمام اقشار اجتماعی به ویژه ریشسفیدان و متنفذین، با قاچاقچیان و قانون شکنان به طور قاطع برخورد میکند و اجازه نمیدهد این افراد سودجو به اهداف پلید خود دست پیدا کنند.