به گزاش خبرنگار اجتماعی افکار، عصر روز گذشته يکي از شهروندان تهراني با مراجعه به کلانتري ۱۲۷ نارمک عنوان داشت که دو نفر از اراذل و اوباش منطقه "نظام آباد" معروف به "رضا" و "عباسعلي" با تهديد قمه اقدام به زورگيري از وي کرده اند.

این مالباخته در اظهارات خود تصرح کرد: زورگیران ۵۰۰ هزار تومان وجه نقد، یک رشته گردنبند طلا به قیمت یک میلیون تومان و دو حلقه انگشتر از وی ربوده اند.

بلافاصله رییس کلانتری ۱۲۷ نارمک، سرهنگ " جوانمرد " تیمی از ماموران یگان تجسس و عوامل انتظامی را به منطقه اعزام کرد که طی آن یکی از زورگیران به نام " رضا " در خیابان " کرمان " به همراه یک دستگاه موتور سیکلت شناسایی و دستگیر شد.

این گزارش حاکی است، در بازرسی از این متهم یک قبضه سلاح سرد " تبرزین " کشف شد که نامبرده اعتراف کرد برای سرقت و زورگیری از آن استفاده می کند.

همچنین این متهم به سرقت و زورگیری با همدستش اعتراف کرد که نام این فرد همان " عباسعلی " معروف به " آشغالی " است.

سرهنگ " جوانمرد " رییس کلانتری ۱۲۷ نارمک در این باره ضمن توضیح نحوه چکونگی دستگیری متهم دوم اظهار داشت: در ادامه با همکاری متهم دستگیر شده به محل اختفای عباسعلی در خیابان " سوسن " که محل تجمع اراذل بود مراجعه و پس از شناسایی محل و مراقبت متهم شناسایی شد.

وی ادامه داد: متهم مذکور با مشاهده ماموران پلیس با قمه اقدام به قدرت نمایی و درگیری با ماموران شد که شجاعت و به کارگیری تکنیک های رزمی پلیس، مقاومت وی را در هم شکست و این متهم نیز با رعایت قانون به کارگیری سلاح از سوی ماموران، دستگیر شد.

رییس کلانتری ۱۲۷ نارمک تصریح کرد: متهمان پس از دستگیری به کلانتری منتقل شده و در اعترافات خود به جرایمی چون، سرقت، زورگیری، قدرت نمایی، فساد اخلاقی و درگیری اعتراف کردند که پس از تشکیل پرونده برای رسیدگی های قضایی به اداره آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ " جوانمرد " در پایان ضمن هشدار به خانواده ها از شهروندان تهرانی خواست تا در صورت مشاهده عملکرد اوباشانه ازاذل، مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ گزارش داده تا در سریع ترین زمان ممکن از سوی پلیس مورد رسیدگی قرار گیرد.

گفتنی است، پس از دستگیری این دو زورگیر اهالی منطقه طی امضای طوماری تشکر آمیز مراتب قدردانی خود را از پلیس اعلام کردند.